Європейський парламент визнав Росію державою – спонсором тероризму

Дата: 23 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Європейський парламент більшістю голосів ухвалив резолюцію про визнання Російської Федерації державою – спонсором тероризму. Відповідне голосування відбулося сьогодні в Страсбурзі під час пленарного засідання Європарламенту.

Про це повідомляє видання “Euronews”.

Фото: Слово і Діло

За цей документ висловилися 494 депутати, проти – 58, ще 44 європейських політики утрималися.

Основні положення резолюції про визнання Росії державою – спонсором тероризму були погоджені напередодні на рівні керівників політичних груп Європейського парламенту.

“Європарламент рішуче засуджує воєнні злочини та акти терору проти цивільного населення, що вчинені Російською Федерацією та її поплічниками з метою досягнення руйнівних політичних цілей в Україні та на території інших країн, та визнає Росію державою, що спонсорує тероризм, і державою, що використовує терористичні засоби”, – йдеться в документі.

Євродепутати засудили захоплення Росією Запорізької АЕС як дії, що спрямовані на вчинення терору проти населення України та перетворюють атомну станцію на військовий об’єкт.

Документ закликає Раду ЄС внести так звану “групу Вагнера” та інші мілітаризовані угруповання, що фінансуються Росією, до переліку осіб, груп та установ, що залучені до терористичної діяльності й на яких поширюються відповідні санкції ЄС.

“Європарламент закликає ЄС та країни-члени розширити правові межі для визнання держав як “спонсорів тероризму”, що має спричинити значну кількість суттєвих обмежувальних заходів проти таких країн та матиме широкі обмежувальні наслідки для відносин ЄС з такими країнами; закликає Раду ЄС, відповідно, зважити на внесення Російської Федерації до переліку держав – спонсорів тероризму”, – йдеться також у положеннях резолюції.

Євродепутати наголосили на необхідності притягнення до відповідальності тих держав, недержавних гравців та окремих осіб, які підтримують та роблять можливою збройну агресію Росії, а також посилюють її військові потужності.

“Європарламент підтверджує свій заклик до Європейської комісії та до країн-членів щодо підтримки всіх законних міжнародних та національних процесів з розслідування злочинів, що скоєні під час агресивної війни Росії проти України, з огляду на необхідність притягнення всіх злочинців до відповідальності, а також для надання належної підтримки створенню спеціального трибуналу, що займатиметься злочином агресії Росії проти України”, – йдеться в резолюції.

Водночас депутати закликали Єврокомісію та країни-члени поєднати зусилля для створення широкого міжнародного “компенсаційного механізму”, який має охоплювати створення міжнародного реєстру завданої шкоди та механізми взаємодії з українською владою в цих справах.

Європейські депутати закликали ЄС та країни-члени заборонити публічне використання будь-якої символіки, що пов’язана з російською військовою агресією та в той чи інший спосіб виправдовує або підтримує такі злочинні дії.

Окремо євродепутати відзначили роботу українських та міжнародних журналістів, що доносять світу правдиву інформацію про російську війну проти України, часто з ризиком для власного життя. Вони закликали провести розслідування злочинів, що були скоєні Росією проти журналістів, а також російської злочинної кампанії дезінформації, що стала складовою повномасштабної війни Росії проти України.

Нагадаємо, що Верховна Рада на початку жовтня звернулася до світу, щоб він нарешті визнав Росію державою – спонсором тероризму та запровадив санкції, передбачені для країни, що має такий статус, а саме:

  • ввів повне ембарго на торгівлю енергоносіями з державними та приватними компаніями, афілійованими з РФ; 
  • відімкнув від системи SWIFT усі фінансові установи Росії;
  • ініціював перегляд перебування Росії в ООН та її органах і організаціях. 

Терористичним російський режим уже вважають у Польщі, а в Естонії Росію називають спонсором тероризму. 

Читайте також: США навряд визнають Росію країною-спонсором тероризму. Що це означає для України?

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter