Європарламент підтримав надання Україні та Молдові кандидатського статусу на вступ до ЄС

Дата: 23 Червня 2022
A+ A- Підписатися

Європейський парламент у четвер ухвалив резолюцію із закликом надати статус кандидата на членство в Європейському Союзі для України та Молдови та підтримати європейську перспективу для Грузії.

Про це інформує пресслужба Європарламенту.

Документ підтримали 529 депутатів Європарламенту, проти висловилися 45, а 14 – утрималися.

У документі парламентарі закликають Європейську раду надати Україні та Республіці Молдова статус кандидата в ЄС “невідкладно”. Те ж саме рекомендується для Грузії, “коли її уряд виконає” пріоритети, зазначені Європейською комісією.

У контексті жорстокої російської загарбницької війни проти України цей крок буде прирівнюватися до демонстрації лідерства, рішучості та бачення, переконані євродепутати.

Вони вказують, що не існує “швидкого шляху” для членства в ЄС і що вступ залишається структурованим і заснованим на заслугах процесом, який вимагає виконання критеріїв членства в ЄС і залежить від ефективного впровадження реформ.

Парламент запрошує владу України, Республіки Молдова та Грузії “недвозначно продемонструвати свою політичну рішучість реалізувати європейські амбіції свого народу”, прискорити реформи з метою якнайшвидшого ефективного виконання критеріїв членства в ЄС.

22 червня віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина задекларувала намір України виконати рекомендації Європейської комісії щодо надання статусу кандидата в члени ЄС до кінця року.

“Ми розраховуємо так, що до кінця року реалізація всіх цих кроків можлива. Я думаю, що більшість із них ми можемо реалізувати навіть швидше. Що стосується певного законодавства та реалізації технічних завдань”,– цитує Стефанішину агентство Інтерфакс-Україна.

Вона нагадала, що наприкінці року Єврокомісія підготує висновки та оцінку того, наскільки ефективно Україна впоралася з реалізацією рекомендацій.

“Це в наших інтересах, тому що ми хочемо говорити про початок переговорів”, – наголосила віцепрем’єрка і додала, що Україна “нікому не віддасть статус свого кандидата в ЄС”.

Крім того, у резолюції Європарламенту мовиться, що немає альтернативи розширення, яке є “більш ніж будь-коли геостратегічною інвестицією” у стабільний, сильний та об’єднаний ЄС.

Перспектива повноправного членства в ЄС для країн, які прагнуть стати членами ЄС, відповідає власним політичним, економічним інтересам та інтересам безпеки Європейського Союзу.

Депутати Європарламенту також вимагають, щоб процес розширення був “відновлений” і розблокований щодо Західних Балкан.

Резолюція є рекомендаційною, але Європейська рада має визначитися, чи надавати Україні цей статус. 

17 червня Європейська комісія оприлюднила свій висновок, у якому рекомендувала визнати європейську перспективу Україні та надати нашій державі статус кандидата на вступ до спільноти.

У проєкті підготовлених висновків засідання йдеться, що “Європейська рада ухвалила рішення про надання статусу країни-кандидата Україні та Республіці Молдова”.

9 травня Україна передала ЄС другу частину відповідей на спеціальний опитувальник, який заповнюють усі країни, що бажають вступити до ЄС. 

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль після підписання заявки України на вступ до ЄС

ЄС – це економічний та політичний союз 27 європейських держав, який утворився після Другої світової війни. Союз ґрунтується на принципі вільного обігу товарів, послуг та коштів між його членами. Громадяни ЄС так само можуть жити та працювати у будь-якій країні блоку. У ньому також діють спільні стандарти у багатьох сферах, зокрема у безпеці харчування, сільського господарства та трудових прав.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: