Європарламент не фінансуватиме Раду ЄС, поки Україні не дадуть ППО

Дата: 11 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

Європейський парламент призупинив рішення про фінансування Ради ЄС, поки Україні не передадуть системи протиповітряної оборони, щоб захиститись від масованих російських обстрілів. 

Про це розповів ініціатор рішення, євродепутат та колишній прем’єр-міністр Бельгії Гі Верхофстадт

Гі Верхофстадт Фото: European Parliament Audiovisual

Рішення підтримали 515 євродепутатів, а проти виступили лише 62. 

Верхофстадт, виступаючи з трибуни, зізнався, що його дратує поведінка європейських політиків. 

“Мене дратує те, що відбувається в Україні. Дратує, тому що, як ви всі бачили останні 20 днів, кількість нападів росіян на звичайні міста України, лікарні, електростанції, квартири, житлові будинки зростає. Що мені здається скандальним, то це те, що Європа, відчинивши двері для України, і Європейська рада, навіть не в змозі терміново ухвалити рішення про передачу Україні систем протиповітряної оборони”, – сказав він. 

Європарламентар зазначив, що країни Європи мають близько сотні систем Patriot, а Україна просить для захисту всього сім.

Слова політика привітали оплесками. 

Своєю чергою журналіст “Радіо Свобода” у Брюсселі Рікард Джозвяк, коментуючи події, назвав їх “політичним театром”. 

“Вибачте, що розбиваю надії ЗМІ, але рішення Європейського парламенту не затверджувати бюджет Ради ЄС на 2022 рік (!) для відправки Patriot – це порожні погрози та чистий політичний театр”,каже він. 

Нагадаємо, що з березня 2024 року російські військові активізували обстріли енергетичної інфраструктури України, зокрема, пошкодили Дніпро ГЕС, а також чимало ТЕЦ у регіонах. Через це у деяких населених пунктах обмежують постачання електроенергії. 

Російські обстріли української енергетичної інфраструктури можуть бути злочином проти людяності. Міжнародний кримінальний суд уже видав перші ордери на арешт відповідальних за атаки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter