ЄСПЛ прийняв до розгляду справу викраденого в Генічеську офіцера запасу ВМС України Кисельова

Дата: 15 Вересня 2023
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) взяв до розгляду звернення про викрадення росіянами колишнього командира українського корабля “Славутич” Олексія Кисельова.

Про це інформує правозахисна організація “Крим SOS”.

Олексій Кисельов

За словами кримського адвоката Сергія Зайця, справа Олексія Кисельова – перша з усіх відомих справ, що демонструють переслідування владою РФ кримчан, які виїхали з окупованої території після 2014 року та самоорганізувалися для активного спротиву окупантам. Правозахисник переконаний, що ця справа Олексія Кисельова містить усі елементи насильницького зникнення. 

Наразі ми зафіксували такі порушення: тортури, незаконне позбавлення свободи, незаконний обшук і викрадення майна (автомобіля). Ймовірно, надалі можна буде говорити також і про порушення права на справедливий судовий розгляд.

Сергій Заєць

Скаргу до ЄСПЛ подали 28 листопада 2022 року.

Нагадаємо, 22 липня росіяни викрали в Генічеську на Херсонщині волонтера й екскомандира корабля “Славутич” ВМСУ Олексія Кисельова.

Відомо, що його катували струмом та били протягом п’яти днів у професійно-технічному училищі №17 Генічеська, де базувався підрозділ Росгвардії.

Через п’ять діб його перевезли до Сімферополя в будівлю “кримського управління ФСБ”, де продовжили знущання та тортури.

Тільки після цього “слідчий ФСБ” провів офіційне затримання та відкрив кримінальну справу.

29 липня незаконний “Київський райсуд” Сімферополя заарештував його на два місяці.

Під час судового слідства Кисельов заявляв про те, що до нього застосовувалися тортури, один зі свідків повідомив, що не може стверджувати, чи був Кисельов членом незаконного формування, а інший свідок звинувачення визнав, що підписав складені співробітником слідчих органів свідчення, не читаючи їх.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter