Як завозити гуманітарну допомогу до України з 1 квітня
Гумдопомогу допомогу до України надсилає донор – юридична чи фізична особа, яка добровільно надає її отримувачам в Україні, – юридичним особам, тобто благодійним фондам. Зокрема, отримувачами можуть бути іноземні благодійні організації, представництва яких акредитовані в Україні.
Далі отримувач передає гуманітарну допомогу набувачам – військовим підрозділам, внутрішньо переселеним особам.
Український незалежний центр політичних досліджень опублікував покрокова інструкцію користування автоматизованою системою реєстрації гуманітарної допомоги.
Додамо, що з моменту запуску цифрової системи до офіційного Реєстру отримувачів гуманітарної допомоги приєдналося більш ніж 8 тисяч отримувачів. За час роботи цифрового механізму в системі було сформовано понад 18 тисяч записів про вантажі та 12,5 тисячі декларацій.
Нагадаємо, до 1 квітня діяв перехідний період. Він передбачав, що отримувачі гуманітарної допомоги (фонди, громадські організації та інші установи) могли обирати один із двох варіантів завезення та обліку гуманітарної допомоги – паперовий або цифровий.
Раніше ZMINA писала про “Переслідування волонтерів за незаконне використання гуманітарки: що не так із законодавством і як це можна змінити”, а також про “Справи проти волонтерів: як силовики підставляють тих, хто допомагає армії”.