“Я живий”: незаконно утримуваний в РФ журналіст Дмитро Хилюк передав вітання своїм рідним

Дата: 02 Червня 2024
A+ A- Підписатися

Незаконно викрадений росіянами журналіст УНІАН Дмитро Хилюк передав з неволі вітання своїм близьким та сказав, що сподівається на звільнення.

Про це повідомляє інформаційна агенція УНІАН.

Дмитро Хилюк. Фото із соцмереж

За словами звільненого з полону чоловіка, він просидів з Дмитром в одній камері близько 11 місяців: Дмитро Хилюк з агентства УНІАН. І передає батькам своїм і брату всі найкращі вітання, і каже, що живий. Сподівається на те, що його звільнять“.

Після почутого мама Хилюка Галина у коментарі УНІАН сказала, що отримала найбажанішу звістку у світі. Після свавільного викрадення журналіста, батьки протягом двох років нічого не знали про подальшу долю сина.

“Почуття змішані: і почуття невимовної радості, і суму, і тривоги, і шоку. Це по мені все видно… А сьогодні якусь крупинку інформації дізналися. Малесеньку. Зовсім неконкретну. Але й то, на серці трішки радісніше”, – зі сльозами на очах каже мати.

Нагадаємо, 24 лютого 2022 року росіяни окупували село Козаровичі Київської області, де разом з батьками мешкав Дмитро Хилюк. 3 березня до них додому прийшли окупанти та викрали його разом з батьком. Останнього відпустили через вісім днів, 11 березня. Журналіста ж продовжували перевозити з однієї “в’язниці” до іншої. Одна з них містилася в аеропорту “Гостомель”, який росіяни зайняли на початку повномасштабного наступу. Пізніше стало відомо, що журналіста спочатку вивезли до Новозибковської в’язниці, а потім перевезли до Мордовії. 

23 квітня 2023 року телеканал 1+1 в ефірі телемарафону “Єдині новини” повідомив, що журналіст УНІАН Дмитро Хилюк уже понад рік перебуває в російському полоні. Його кілька разів намагались обміняти, але щоразу росіяни останньої миті порушували домовленості щодо нього та ще кількох людей.

Журналісти наголосили, що офіційний статус журналіста УНІАН не полонений, а цивільний заручник. Згідно з міжнародним правом, таких людей не можна обміняти на військових, їх мають просто відпустити, але росіяни не хочуть цього робити.

Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження щодо викрадення цивільних на території Димерської ОТГ за частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу. У ній, зокрема, йдеться про порушення законів та звичаїв війни – жорстоке поводження з військовополоненими або цивільним населенням, вигнання цивільного населення для примусових робіт, розграбування національних цінностей на окупованій території, застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інші порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами.

Дмитро Хилюк та його батько проходять як потерпілі в межах цього кримінального провадження.

У квітні 2024 російське міністерство оборони повідомило у відповіді на запит рідних Дмитра Хилюка про те, що його утримують на території Росії. Однак у документі не вказується точне місце перебування журналіста. Також до нього не допускають адвоката.

Росія не надає жодної інформації про викраденого окупантами журналіста УНІАН ні Уповноваженому Верховної Ради із прав людини Дмитру Лубінцю, ні міжнародним організаціям.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що станом на листопад 2023 року в полоні росіян перебувало щонайменше 25 українських журналістів – як викрадених на початку вторгнення, так і нещодавно затриманих. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter