“Я тебе закопаю”: мати активістки Ноздровської на суді розповіла про погрози нардепа Яценка її дочці

Дата: 23 Лютого 2022
A+ A- Підписатися

Шевченківський районний суд Києва продовжив допит потерпілої в справі про вбивство громадської активістки з Київщини Ірини Ноздровської – її матері Катерини Дуняк. Жінка розповіла про погрози її дочці, які надходили від народного депутата Антона Яценка. 

Про це повідомляє ZMINA.

Юрій Росошанський. Фото: Анастасія Москвичова

Мати Нозровської на запитання сторони захисту підтвердила, що її дочці погрожував тодішній народний депутат Антон Яценко, її попередній роботодавець, оскільки вона після Майдану разом з депутаткою Тетяною Чорновол намагалася притягнути його до відповідальності за корупцію, зокрема давала свідчення прокуратурі.

За словами Дуняк, вона особисто чула телефонний діалог її дочки з Яценком.

“Я тебе закопаю” – це були його слова”, – зазначила жінка.

Антон Яценко фігурантом справи наразі не є, а свою причетність до злочину заперечує.

Нардеп Антон Яценко. Фото: фейсбук-сторінка Яценка

Адвокат Россошанського Олексій Цибенко зачитав смс-повідомлення від Ірини Ноздровської до тодішнього генпрокурора Юрія Луценка та депутатки Ірини Луценко, в якому вона повідомляла про погрози від Яценка.

Окрім того, за його даними, Ноздровська скаржилася на нічні дзвінки від невідомих осіб, які телефонували та мовчали. Дуняк це підтвердила. Адвокат Цибенко звернув увагу на те, що слідство так і не встановило, хто телефонував загиблій.

Суддя Павло Слободянюк також уточнив, чи погрожував загиблій обвинувачений Россошанський, і матір активістки це підтвердила теж.

Катерина Дуняк під час засідання суду у 2021 році. Фото: Судовий репортер

“Він казав “погано кінчиш”, “поховаєш, залишишся сама”, – розповіла потерпіла.

Після допиту Дуняк суддя Слободянюк поставив обвинуваченому кілька запитань, зокрема щодо заяв потерпілих про його пияцтво (Россошанський заперечив. – Ред.), а також щодо того, чому він не відповідав на дзвінки від сина у ймовірний час убивства активістки. Россошанський відповів, що не пам’ятає і що до нього приходив сват, якого він потім провів до перехрестя.

Суддя запитав, чому сват раніше заявляв у свідченнях, що Россошанський не довів його до перехрестя, бо побачив Ірину Ноздровську. Россошанський заявив, що сват збрехав з невідомих йому причин. Від пропозиції судді пройти поліграф Россошанський відмовився.

На наступному засіданні суд планує допитати інших потерпілих – батька і дочку загиблої Ірини Ноздровської, однак, за словами Дуняк, вони обоє захворіли. Через це точна дата продовження судового розгляду зараз невідома.

Суд у справі рухається до завершення, адже, відповідно до порядку розгляду справи, після допиту потерпілих має відбутися допит обвинуваченого, а тоді суд має перейти до дебатів та оголосити рішення.

Активістка Ірина Ноздровська кілька років працювала над справою про загибель своєї сестри Світлани Сапатинської. Її наприкінці вересня 2015-го на смерть збив в селі Демидів Вишгородського району на Київщині небіж голови районного суду Дмитро Россошанський. У травні 2017 року Россошанського засудили до семи років ув’язнення, а через декілька років звільнили від відбування покарання. Відповідну ухвалу безрезультатно намагався оскаржити прокурор, однак вона набрала законної сили на початку минулого року.

Тіло самої Ірини в січні 2018-го знайшли у водоймі біля села Демидів. За попередніми даними експертизи, жінка загинула від множинних колото-різаних ран. За підозрою в її вбивстві вже за тиждень затримали 63-річного Юрія Россошанського, батька засудженого Дмитра Россошанського. У Нацполіції заявили, що Юрій Россошанський зізнався у вбивстві правозахисниці, але його захист стверджує, що чоловіка змусили зізнатись в обмін на допомогу синові.

Нагадаємо, що торік дочці загиблої активістки Ноздровської Анастасії погрожували через анонс допиту в суді начальника поліції Київщини Андрія Нєбитова. Незадовго до цього жінка нагадувала в соцмережах про розмови між посадовцем та обвинуваченим Юрієм Россошанським, під час яких перший переконував другого зізнатися (це є в матеріалах справи), висловлювався на його підтримку, а той у відповідь говорив про якісь домовленості щодо менш жорсткої кваліфікації злочину.

Фотографія обкладинки: Судовий репортер

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter