Одіозному судді Бабенку дозволили піти у відставку самостійно і отримувати державні кошти

Дата: 05 Листопада 2019
A+ A- Підписатися

Вища рада правосуддя звільнила голову Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка, якого суддя цього ж суду Сергій Бондаренко звинуватив у втручанні в його роботу та в систематичному тиску. ВРП своїм рішенням задовольнила заяву про відставку, подану самим Бабенком, завдяки чому він довічно утримуватиметься з державного бюджету.

Володимир Бабенко

Про ухвалене 4 червня рішення виданню ZMINA нещодавно розповів адвокат Сергія Бондаренка, юрист громадської організації “Автомайдан” Роман Маселко.

Захисник висловив невдоволення таким звільненням голови суду. На його переконання, Бабенку допомогли “втекти у відставку” та уникнути кримінальної відповідальності. 

Роман Маселко нагадав, що 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) рекомендувала звільнити Володимира Бабенка з посади судді, але таке рішення не підтримала Велика палата Верховного Суду. ВККС та Верховний Суд розглядали лише неетичні висловлювання Бабенка як підставу для звільнення. Однак до поля зору кваліфкомісії та суду не потрапив ключовий доказ  злочину – аудіозапис, де Володимир Бабенко спонукає свого колегу ухвалити неправомірне рішення. Це сталось тому, що завершився термін давності заяв до ВККС на голову суду. Загалом ВККС розглядала заяви проти Володимира Бабенка протягом 30 місяців. 

Голову суду звільнила Вища рада правосуддя за два дні до проходження співбесіди у ВККС, що є частиною кваліфікаційного оцінювання. 

“На моє переконання, у нього не було шансів пройти це оцінювання. Його мали б звільнити через те, що він не відповідає критерію доброчесності. Найцікавіше, що Володимир Бабенко подав заяву про звільнення півтора роки тому, але раптом за два дні до співбесіди її розглянув ексадвокат, друг Юрія Луценка та член Вищої ради правосуддя Ігор Фомін. Це комплексне обслуговування: від кримінального провадження “відмазали”, дали можливість піти у відставку та зберегти обличчя”, – розповів Роман Маселко. 

Юрист Автомайдану нагадав, що Юрій Луценко також “врятував” Володимира Бабенка від кримінального провадження за розкрадання бюджетних коштів при незаконній передачі приміщень суду приватному підприємству.  За його ініціативи, коли слідчі підготували підозру голові суду, справу забрали у Департаменту спецрозслідувань Сергія Горбатюка і передали іншому підрозділу, де й закрили за надуманих підстав. Після цього через тиждень Володимир Бабенко виніс сумнівне рішення про конфіскацію коштів експрезидента Віктора Януковича. 

Роман Маселко переконаний, що через прийняття таких сумнівних рішень Луценко забезпечив Бабенку уникнення кримінальної відповідальності та звільнення через свою людину у Вищій раді правосуддя. 

Такий спосіб звільнення судді Апеляційного суду Черкаської області означає збереження гарантій та виплат за кошти українських платників податків. Володимир Бабенко має право пожиттєво отримувати пенсію суддіі Після звільнення суддям як пенсію сплачують 80% від окладу. , мати недоторканність та можливість працювати на інших посадах державної влади.  

Після звільнення суддя отримав 143 687 гривень у зв’язку із відставкою.  Пенсія Володимира Бабенка становила у літні місяці після звільнення приблизно 50 972 гривень. 

Ми й надалі домагатимемось притягнення Володимира Бабенка до кримінальної справи. Я от оскаржив у Печерському райсуді Києва закриття Генпрокуратурою справи про приміщення.

Роман Маселко, юрист Автомайдану

Судді Апеляційного суду Черкаської області обрали Сіренка Юрія Володимировича новим головою суду.

Нагадаємо, 2015 року суддя Сергій Бондаренко заявив, що Володимир Бабенко вимагав від нього ухвалити неправосудне рішення у справі за позовом підприємства Дмитра Фірташа ПАТ “Азот” проти вчительки Оксани Яшан. Підприємство намагалося виселити її з приміщення.

Суддя записав розмову з головою суду. Володимир Бабенко спростовував звинувачення в тиску на суддю, назвавши аудіозапис нарізкою. Експертиза МВС визнала, що голос на записі належить голові суду. Вона також встановила відсутність втручань у запис.

Після рішення на користь учительки суддя зазнав систематичного тиску та втручання у свою роботу.

У нього забрали помічника, не призначали нового, не реєстрували доповідні та заяви. Адміністрація суду також перешкоджала роботі судді з тим, щоб учасники судових процесів скаржилися на нього до ВККС. Він пережив підпал машини й чатування невідомих під своєю квартирою. 

На посаді керівниці суду досі лишилась Олена Стрелецька, яка, як заявляв суддя, перешкоджала його роботі.

У жовтні 2017 року начальник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк розповів про саботаж кримінальної справи стосовно Володимира Бабенка.

Слідчі Генпрокуратури планували інкримінувати йому порушення ст. 191 КК (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”) через його участь у відчуженні приміщення Апеляційного суду Черкаської області та ст. 364 КК (“Зловживання владою або службовим становищем”).

Із хронологією подій довкола конфліктної ситуації в Апеляційному суді Черкаської області можна ознайомитися за цим посиланням.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter