“Справа Бабенка”: київський суд скасував мирову угоду про відчуження приміщення суду у Черкасах

Дата: 24 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Київський апеляційний господарський суд скасував мирову угоду, якою комунальне приміщення Апеляційного суду Черкаської області відчужувалось на користь ТОВ “ЧеркасизалізобетонБуд”.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

“Скаргу заступника прокурора Черкаської області на ухвалу господарського суду Черкаської області від 28 січня 2015 року задовільнити. Ухвалу господарського суду Черкаської області у цій справі скасувати повністю. Матеріали справи повернути до господарського суду Черкаської області для розгляду по суті”, – заявила суддя Галина Жук.

Раніше апеляційний суд Черкаської області звернувся до господарського суду з вимогою стягнути збитки з ТОВ “ЧеркасизалізобетонБуд” через неналежне виконання договору-підряду щодо реконструкції будівлі суду. За роботи компанія отримала 4,9 мільйони гривень.

Будівельники стверджували, що у них немає коштів для повернення. Після цього сторони погодились віддати у власність компанії будівлю суду, яку почали добудовувати. Натомість ТОВ “ЧеркасизалізобетонБуд” повинно було виконати роботи в іншому приміщенні за адресою: вул. Фрунзе, 29 на суму 5 030 050 грн.

“В п. 6 Мирової угоди визнається право власності за ТОВ “ЧеркасизалізобетонБуд” на об’єкт незавершеного будівництва загальної площі 3 616 квадратних метрів на вулиці Гоголя, 300. Але цей об’єкт є комунальною власністю територіальної громади, а тому об’єкт має відчужуватись за відповідною процедурою, постановленою законодавством про приватизацію державного майна”, – заявив під час судового засідання представник прокуратури Черкаської області.

На судовому засіданні представник Черкаської міської ради Олег Луговський заявив, що депутати не ухвалювали ніякого рішення щодо цього. 

“Вважаємо, якщо мирова угода підписувалась, то стороною у ній обов’язково має бути Черкаська міська рада, яка повинна була надати згоду на розпорядження майна громади міста Черкаси. Цієї згоди не було”, – заявив Олег Луговський.

Представники апеляційного суду та ТОВ “ЧеркасизалізобетонБуд” на засідання не з’явились. За словами судді, сторони знали про час та дату судового засідання.

Наразі в черкаському будинку правосуддя на вулиці Гоголя, 316 розташовані Черкаський , Соснівський, Придніпровський районні суди та апеляційний суд Черкаської області.

Мирова угода ухвалювали в той час, коли головою в апеляційному суді Черкаської області працював Володимир Бабенко.

Нагадаємо, у квітні 2015 року суддя цього суду Сергій Бондаренко заявив, що Володимир Бабенко вимагав від нього ухвалення неправосудних рішень у низці справ. На Бондаренка тиснули та погрожували.

Так, суддю позбавляли помічника, не реєстрували доповідні та заяви і спонукали до порушення законодавства, аби учасники судових процесів скаржились на суддю до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Бондаренкові підпалили машину, а під його квартирою на нього чатували невідомі. Суддя досі працює без помічника.

За словами адвоката Автомайдану Романа Маселка, голова суду Володимир Бабенко є також фігурантом резонансної справи про арешти активістів під час Євромайдану в Черкасах.

“Голова суду є фігурантом ще двох резонансних справ. Одна з них стосується тиску на суддів, які приймали рішення про арешти активістів під час Революції гідності у Черкасах”, – написав на своїй сторінці у мережі Facebook адвокат Роман Маселко.

Як повідомлялось, міжнародна громадська організація Transparency International Україна закликала Генпрокуратуру, Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) та Раду суддів України розібратися із ситуацією, яка склалася навколо Апеляційного суду Черкаської області.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter