Вранці окупанти обстріляли житловий сектор у Білозерці на Херсонщині, поранення отримала дівчина
12 березня, у неділю, російські війська обстріляли житловий сектор селища Білозерка Херсонської області. Внаслідок цього поранення дістала дівчина, медики надають їй усю необхідну допомогу.
Про це повідомив перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.
Крім того, за інформацією Херсонської ОВА, напередодні російські окупанти 29 разів атакували Херсонщину, випустивши по мирних населених пунктах області 156 снарядів. Обстрілювали з різних видів озброєння – мінометів, РСЗВ, артилерії, танків та БПЛА.
Також російська армія тричі обстріляла житлові квартали обласного центру. Ворожі снаряди поцілили на територію комунального підприємства, у приватні та багатоквартирні будинки.
Загалом впродовж 11 березня через удари російських військових троє жителів Херсонщини загинули та ще стільки ж дістали поранення різного ступеня тяжкості.
Нагадаємо, що у суботу росіяни поцілили в Херсоні у стоянку біля магазину. За фактом відкрили провадження щодо порушення законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством. Винним в обстрілі російським військовим загрожує від 15 років до довічного.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.