Вранці окупанти обстріляли Слов’янськ, відомо про двох загиблих і 29 поранених
27 березня, у понеділок, близько 10:30 війська РФ обстріляли Слов’янськ на Донеччині ракетами класу С-300. Станом на 13:00 відомо про двох загиблих та 29 поранених різного ступеня тяжкості.
Про це повідомили президент України Володимир Зеленський та очільник Донецької ОВА Павло Кириленко.
“Щонайменше одна людина загинула, 25 поранених, зруйновані адміністративні та офісні будівлі, п’ять багатоповерхівок та сім приватних будинків – такі наслідки сьогоднішнього обстрілу Слов’янська. Росіяни вдарили по центру міста близько 10:30 двома ракетами С-300”, – розповів Кириленко.
Згодом він уточнив, що, за оновленою інформацією, на 13:00 відомо про двох загиблих та 29 поранених.
Тим часом президент України опублікував відео наслідків обстрілу, наголосивши, що на місці працюють відповідні служби. Продовжується розбір завалів, потерпілим надають необхідну допомогу.
Відео: Zelenskiy / Official
“Ворог повинен знати: Україна не пробачить знущання з наших людей, не пробачить цих смертей і поранень. Усі російські терористи будуть розбиті. Відповідальність понесуть усі, хто причетний до цієї агресії”, – написав Зеленський.
Крім того, в той самий час ракетного удару зазнала Дружківка. Дві ракети С-300 влучили в Дружківський дитячий будинок і практично повністю його зруйнували. За попередньою інформацією, обійшлося без загиблих та поранених.
Нагадаємо, що напередодні, 26 березня, російські війська вбили одного жителя Донеччини – у Красногорівці. Ще двоє людей в області дістали поранення. Поліція та СБУ відкрили кримінальні провадження за ст. 438 (“Порушення законів та звичаїв війни”) Кримінального кодексу України.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.