Впродовж останніх п‘яти місяців з прифронтових регіонів України евакуювали понад 121,5 тисячі осіб

Дата: 01 Листопада 2025
A+ A- Підписатися
Від 1 червня по 31 жовтня поточного року з прифронтових територій України вдалося евакуювати понад 121,5 тисячі осіб, зокрема близько 14 тисяч дітей і майже чотири тисячі людей з обмеженою мобільністю.
 
Про це поінформували у Міністерстві розвитку громад та територій.
 
Ілюстративне фото

Як повідомляється, у Донецькій області евакуювали понад 84 тисячі людей, з них майже 9,2 тис. – діти, більш ніж 590 – маломобільні; у Дніпропетровській – понад 23,9 тисячі людей, з них більш як чотири тисячі – діти, майже тисяча – маломобільні; на Сумщині – понад 4,1 тисячі людей, з них більш як 350 – діти, майже 730 – маломобільні; на Херсонщині – понад 3,4 тисячі людей, з них 320 – діти, 230 – маломобільні; на Харківщині – понад 5,1 тисячі людей, з них більш як 290 – діти, понад 1,5 тисячі – маломобільні; у Запорізькій області – понад 800 людей, з них більш як 80 – діти, майже 20 – маломобільні.

Наразі в Україні загалом діє 20 транзитних центрів: вісім у Дніпропетровській області, п’ять у Сумській, два в Харківській, три у Волинській, один у Миколаївській, ще один у Запорізькій.

Вони надають людям комплексну допомогу: гуманітарну, медичну, психологічну, юридичну та соціальну. Допомагають, зокрема, відновити документи, оформити соціальні послуги, отримати фінансову підтримку від держави й гуманітарних організацій.

Після транзитного центру евакуйовані можуть скористатися послугами безоплатних місць тимчасового перебування. Таких локацій в Україні є загалом 1111. Для внутрішньо переміщених осіб там передбачені загалом понад 80,5 тисяч ліжко-місць, на сьогодні вільні більш ніж 7,8 тис.

Крім того, для осіб з інвалідністю й маломобільного населення створені понад 3,4 тисячі ліжко-місць, з них вільні 81.

Найбільше місць тимчасового перебування створено в Дніпропетровській області (135), Закарпатській (111), Харківській (78), Кіровоградській (77), Львівській (68) Полтавській (64), Чернівецькій (63), Вінницькій (60), Івано-Франківській (60), Рівненській (58), Хмельницькій (57).

Як зазначають у Мінрозвитку, евакуація населення здійснюється в тісній взаємодії між Державною службою з надзвичайних ситуацій, Національною поліцією, місцевими громадами, волонтерами та міжнародними партнерами.

Безпосередньо на прифронтових територіях працюють спецпідрозділи ДСНС “Фенікс” і Нацполіції “Білий Янгол”. Вони мають броньовані машини, медичні засоби й обладнання для евакуації будь-яких груп населення.

Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності спільно з місцевими громадами організовує перевезення маломобільних громадян до лікарень і спеціалізованих закладів одразу після їх евакуації.

“Головним завданням залишається забезпечення належних умов проживання для вразливих груп населення та відкриття нових пунктів тимчасового розміщення у безпечніших регіонах країни”, – підкреслили в міністерстві.

Нагадаємо, що від 1 червня станом на 9 жовтня з прифронтових регіонів евакуювали майже 108 тисяч українців, найбільше – понад 77 тисяч – із Донеччини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter