Впродовж доби на мінах підірвалися троє жителів Херсонщини, Харківщини та Чернігівщини
17 березня, у пʼятницю, на Херсонщині, Чернігівщині та Харківщині троє цивільних підірвалися на мінах. Всі вони дістали поранення, але залишилися живі.
Про це повідомляють Херсонська ОВА, ДСНС та очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
Так, о 10:53 на узбіччі автодороги загального користування поблизу села Скоринець, що на Чернігівщині, на вибуховому пристрої підірвався трактор, за попередньою інформацією – на протитанковій міні. Поранення дістав 41-річний тракторист.
Тим часом в Ізюмі на протипіхотній міні “Пелюстка” підірвалася 66-річна жінка, яка перебувала у лісі. З важким пораненням її доставили до лікарні, де зараз медики надають їй усю необхідну допомогу.
“Вкотре нагадую – на деокупованих територіях Харківщини ворог залишив дуже багато мін та інших вибухонебезпечних предметів. Закликаю усіх утриматися від відвідування лісів, лісосмуг, полів, берегів річок тощо. Усі ці території є потенційно замінованими та небезпечними”, – зазначив Синєгубов.
А в селі Мала Сейдеминуха Херсонської області 57-річний чоловік збирав дрова та наступив на міну, яку залишили російські окупанти. Через вибух чоловік залишився без частини лівої ноги та дістав осколкові поранення правої.
У тяжкому стані бригада швидкої допомоги доставила пораненого до найближчого медзакладу. Нині лікарі борються за його життя.
“Якщо побачили вибухонебезпечний предмет, обережно відійдіть на кілька метрів та покличте рятувальників або правоохоронців. У жодному разі не чіпайте його самостійно”, – наголосили в Херсонській ОВА.
Нагадаємо, що під час відступу з позицій російські військові намагаються максимально замінувати територію, тому небезпеку несуть будь-які предмети, що знаходилися там. На відбитих у росіян позиціях українські бійці постійно знаходять заміновані предмети, зокрема смартфони та ноутбуки.
Коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так і по платні психологічні консультації.