ВПО з інвалідністю та похилого віку: станом на лютий 109 осіб отримали кошти на оплату догляду від держави – як взяти участь?

Дата: 13 Березня 2025
A+ A- Підписатися

В Україні діє експериментальний проєкт за принципом “гроші ходять за людиною”, в межах якого надаються послуги підтриманого проживання чи стаціонарного догляду для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з інвалідністю чи похилого віку, які потребують догляду.

Про це інформує пресслужба Міністерства соціальної політики України (Мінсоцполітики). 

Минулоріч уряд ухвалив відповідну постанову №888">і . У вересні 2024 року Мінсоцполітики оприлюднило затверджені зразки документів, необхідні для участі в проєкті. 

Такі категорії людей можуть отримати гроші на оплату  догляду від держави. Гроші держава сплатить організації, яка буде забезпечувати догляд для  особи – або в форматі стаціонарного догляду у закладі, або у форматі підтриманого проживання.

Повідомляється, що станом на лютий 2025 року в експериментальному проєкті беруть участь 13 надавачів соціальних послуг. Відповідні договори укладені зі 109 особами, з них 86 отримують соціальну послугу стаціонарного догляду, 23 – підтриманого проживання.

Щоб взяти участь у проєкті, громадянин має подати письмову або електронну заяву до відділу соціального захисту населення за місцем проживання чи звернення. Якщо вона або він не можуть цього зробити самостійно, у такому разі допомагає фахівець із соціальної роботи.

Держава перераховує кошти для оплати послуг на банківську картку громадянина через Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю. Користувач сам розраховується за надані послуги.

Органи місцевої влади мають визначити осіб, які відповідатимуть за реалізацію проєкту та визначатимуть потреби людей, які потребують зазначених послуг.

Нагадаємо, 10 лютого 2025 року благодійний фонд “Схід SOS” заявив, що в Україні критично бракує місць для розміщення евакуйованих старшого віку та людей з інвалідністю.

Нагадаємо, 21 січня 2025 року Коаліція правозахисних організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, оголосила 13 пріоритетних кроків для Верховної Ради та Кабміну у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України на 2025 рік.

Коаліція просить уряд створювати нові місця для розміщення евакуйованих представників маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю та осіб старшого віку, які потребують стаціонарного догляду.

Вони пояснюють, що через російську агресію в Україні актуалізувалися питання створення умов для евакуації цивільного населення із зони ведення бойових дій, наближених територій та з тимчасово окупованих територій.

Організації громадянського суспільства взяли на себе відповідальність за евакуацію окремих категорій населення в ситуації, коли держава не могла впоратися ефективно з цим завданням. Втім, окрім евакуації, постає проблема розміщення евакуйованого населення. Детальніше про цю проблему виданню ZMINA розповіла координаторка напряму правозахисту благодійного фонду “Схід SOS” Юлія Матвійчук.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter