Вночі військові РФ двічі обстріляли Запоріжжя: пошкоджено шість багатоповерхівок
Уночі 24 серпня росіяни двічі обстріляли Запоріжжя. Внаслідок цього пошкоджено шість багатоквартирних будинків. Потерпілих, за попередньою інформацією, немає.
Про це повідомили секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв та голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.
Як написав Куртєв, на початку першої години ночі, під час повітряної тривоги, росіяни випустили вісім ракет по інфраструктурних об’єктах міста та передмістя. За попередніми даними, потерпілих немає.
Згодом, близько четвертої години ранку, військові РФ знову вдарили ракетою по об’єкту інфраструктури в одному з районів Запоріжжя. Попередньо там зафіксовано один “приліт”.
“Внаслідок нічного ворожого удару по Запоріжжю пошкоджено цивільну інфраструктуру міста. На цей час відомо про шість багатоквартирних будинків, у яких повилітали шибки та є зруйновані віконні рами. На місці вже працюють відповідні комунальні служби”, – зазначив він.
Він зазначив, що інформацію про додаткові ушкоджені будівлі можна повідомити за номером 15-80.
Секретар Запорізької міської ради вкотре закликав жителів міста бути пильними та не нехтувати сповіщеннями про повітряну небезпеку.
Водночас Олександр Старух додав, що під час нічних обстрілів у Запоріжжі ракети влучили в об’єкти інфраструктури в Шевченківському районі й неподалік Комунарського району.
Напередодні російські війська обстріляли околиці одного з районів Запоріжжя вночі проти 18 серпня. Внаслідок цього загинула жінка, троє людей поранені. Попередньо окупанти стріляли з ракетної системи залпового вогню з Василівського району.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.