Вночі російські військові обстріляли Дніпропетровщину, є поранені
Уночі російські окупанти обстріляли два райони Дніпропетровщини – Нікопольський та Криворізький.
Про це написав голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
“Криворізький район ворог обстріляв з “Ураганів”. Поцілив по Мар’янському та Великій Костромці Зеленодольської громади”, – йдеться в повідомленні.
Поранення дістали двоє жінок – 20 та 84 років.
У селах пошкоджені кілька приватних будинків та газогін.
“Нікопольський район російська армія накрила вогнем двічі за ніч. По мирній території 40 прильотів із “Градів” та 10 зі ствольної артилерії. Попередньо люди не постраждали”, – написав Резніченко.
За його словами, у Червоногригорівській громаді понівечені дев’ять приватних будинків, гаражі, автомобілі. Обстрілом зачепило два склади із зерном та техніку місцевого агропідприємства.
Перебито газовід та лінію електропередач. Близько двох тисяч людей залишилися без світла. На місці працюють аварійні бригади.
Відомо, що в ніч на 11 серпня окупанти обстріляли Нікополь. Унаслідок цього семеро людей постраждали, ще двоє загинули, а одна людина перебувала під завалами.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.