Внаслідок російського вторгнення побільшало дітей, які не ходять у садок
Внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україні до 22% зросла кількість дітей, які не відвідують дошкільні заклади освіти.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Державною службою якості освіти України.
За останні три роки кількість закладів дошкільної освіти у територіальних громадах, охоплених дослідженням, зменшилася майже на 1,5% – від 1058 у 2021-му до 1043 у поточному році. Основною причиною цього дослідники назвали скорочення кількості вихованців у відвіданих громадах на 16%.
Дослідження охопило загалом 176 закладів дошкільної освіти, з яких у 69% кількість вихованців зменшилася, а причиною цього став виїзд родини. Натомість 31% керівників закладів розповіли про збільшення вихованців з-поміж внутрішніх переселенців. На початок 2023 року кількість таких дітей у відвіданих експертами громадах становила понад 5,3 тисячі, з яких 75% відвідували дошкільні заклади.
Частка дітей, які не відвідують такі заклади, зменшувалася останні роки: у 2021-му їх було 18%, у 2022-му – 16%, а цього вже 22%. Найбільше таких нині у Кіровоградській, Львівській, Миколаївській та Одеській областях. Також на 4% зменшився показник охоплення дошкільною освітою дітей 5(6)річного віку (71%), тоді як минулого року цей показник збільшився на 6% відносно 2021-го.
Основною причиною зниження охоплення дітей називають відсутність укриттів.
Водночас дослідники звернули увагу, що фактична кількість дітей у кожному третьому міському закладі дошкільної освіти, кожному четвертому селищному та кожному п’ятому сільському перевищує проєктну потужність. У черзі на зарахування до закладів дошкільної освіти стоять 20% дітей молодшого і середнього та 15% старшого дошкільного віку.
Нагадаємо, що третина школярів в Україні не може навчатись онлайн через відсутність технічних засобів або зв’язку.
Фотографія обкладинки: UNICEF