Внаслідок ракетного удару росіян по Краматорську загинула людина
20 січня, у пʼятницю, російські окупанти вдарили по Краматорську. Одна з трьох випущених ракет впала біля дитячого садка. Діти та вихователі не постраждали.
Про це в ефірі телемарафону повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.
“Завдано три удари, виключно по цивільній інфраструктурі – дитячий садок, школа та профілакторій. Частково пошкоджені багатоквартирні будинки, які знаходяться поруч. Зараз там підраховують збитки та надають усю необхідну допомогу, щоб відновити пошкоджені вікна, дах. Наразі є підтверджена інформація про одну загиблу особу”, – розповів він.
За словами Кириленка, наразі весь навчальний процес на Донеччині здійснюється тільки в онлайн-форматі, оскільки навіть відносно віддалені від фронту міста є небезпечними для дітей.
У місті відновили газопостачання, працюють комунальні та владні структури, тому туди поступово повертаються жителі. У Краматорську нині близько 75–57 тисяч жителів. До 24 лютого там мешкали 205 тисяч громадян.
Відомо, що за минулу добу, 19 січня, росіяни вбили чотирьох мирних жителів Донеччини: двох у Дробишевому, одного у Бахмуті та одного у Максимільянівці. Ще троє людей в області дістали поранення.
Наразі неможливо встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.
Нагадаємо, що внаслідок повномасштабного російського вторгнення 80% парку “Святі гори” на Донеччині були знищені. Національний природний парк знаходиться вздовж русла Сіверського Дінця поблизу міста Святогірськ.
У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів кажуть, що орієнтовна вартість збитків вже становить близько 5,5 мільйона гривень. Серед збитків інфраструктури – знищені та розкрадені транспортні засоби, комп’ютерна техніка й інше обладнання.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.