Влада самопроголошеної Південної Осетії розробляє закон щодо заборони “ЛГБТ-пропаганди”

Дата: 31 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Міністерство внутрішніх справ самопроголошеної Південної Осетії звернулося до парламенту з проханням розробити й ухвалити закон, який би забороняв “пропаганду ЛГБТ та вияви нетрадиційної сексуальної орієнтації”, беручи за приклад російське законодавство. У пресслужбі МВС зазначили, що таке доручення надійшло від президента Південної Осетії Алана Гаглоєва.

Про це пише видання JAMnews.

Фото: Canva

У заяві необхідність ухвалення такого закону пояснюється тим, що деякі громадяни користуються забороненою в Росії соціальною мережею Hornet, яка надає доступ до застосунку для знайомств, повʼязаного з ЛГБТ-спільнотою та, як стверджують у МВС, із поширенням педофілії. У відомстві також додали, що проводять розслідування, однак не розкривають деталей, посилаючись на потребу збереження конфіденційності.

Посадовці зазначили, що в умовах відсутності законодавчих норм, які встановлюють покарання за “пропаганду ЛГБТ”, дії правоохоронних органів повинні відповідати чинному законодавству.

У МВС також повідомили, що проводять оперативно-розшукові заходи щодо осіб, які анонімно публікують у телеграм-каналах фотографії місцевих жителів, принижуючи їхню честь і гідність та асоціюючи їх з ЛГБТ-спільнотою.

Ця реакція міністерства стала відповіддю на гучний скандал, що виник у популярному ресторані в Цхінвалі. Правоохоронці заявили, що викрили там “гей-оргію” в підвальному приміщенні закладу.

Згідно з повідомленнями, учасниками здебільшого були молоді люди, хоча існують свідчення, що серед них можуть бути й ті, хто обіймає посади в уряді та правоохоронних органах.

Затриманих допитали в МВС, однак лише близько десяти з них зізнались у своїй гомосексуальності. Решта заявили, що потрапили туди випадково.

Попри це всіх їх незабаром звільнили, адже нині немає закону, за яким їх можна було б притягнути до відповідальності. Така ситуація спонукала владу пришвидшити процес розроблення відповідного законодавства.

Ця історія викликала різко негативну реакцію суспільства. Деякі жителі самопроголошеної держави нібито вимагали від президента Алана Гаглоєва вислати “ганебних осіб” з Південної Осетії.

Нагадаємо, що в листопаді 2023 року в Росії верховний суд визнав екстремістським “міжнародний громадський рух ЛГБТ”, якого не існує, та заборонив його на території країни. 

Щоб дійти до повної заборони ЛГБТ, російським посадовцям знадобилося 10 років активної гомофобної кампанії. Дискримінацію ЛГБТ-людей у РФ законодавчо запровадили ще 2013 року, визнавши їх “соціально нерівними” решті суспільства, але саме про заборону руху ЛГБТ як екстремістського говорили вже кілька років. 

У 2014-му, за рік після ухвалення першого закону щодо “пропаганди ЛГБТ”, правозахисники фіксували сплеск гомофобії в РФ та нападів на ґрунті ненависті, зокрема вбивств. Утім, навіть якщо вбивць вдається зробити фігурантами кримінальних справ, це не гарантує їхнього покарання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter