Влада Ірану заборонила жінкам зніматися у рекламі

Дата: 07 Серпня 2022
A+ A- Підписатися
В Ірані Міністерство культури та орієнтації заборонило жінкам зніматися в рекламі. Заборону ввели після публікації рекламного ролика, в якому жінка з відкритим обличчям їде сама за кермом автомобіля, а потім їсть морозиво.
 
Про це повідомляє “Радіо Свобода”.
 
Фото: ЕРА

“Міністерство орієнтації Ірану повідомило рекламним агентствам, що з огляду на посилення урядом так званого закону про хіджаб і цнотливість жінкам тепер заборонено з’являтися в рекламі”, – йдеться у повідомленні.

Відповідний лист надіслали з міністерства на вихідних після того, як було опубліковано рекламне відео компанії–виробника морозива Domino. На відео жінка з накинутим на голову шарфом, але відкритим обличчям їде сама за кермом автомобіля, а потім смакує морозивом.

Урядове агентство назвало рекламу “злочином” і засудило використання актриси, заявивши, що така реклама веде до “пропаганди аморальності” в суспільстві.

Цю заборону ввели на тлі посилення репресій іранської влади щодо жінок. Посадовці вимагають дотримуватися закону, який зобов’язує жінок носити хіджаб у громадських місцях.

Указ президента Ібрагіма Раїсі від 5 липня про застосування закону щодо носіння хіджабу призвів до створення нового списку обмежень того, як жінки можуть одягатися. На вулицях активніше та жорсткіше стали працювати патрулі так званої “поліції моралі”, а в соціальних мережах з’явилися відео, на яких поліцейські затримують жінок, силою саджають їх у фургони та везуть у невідомому напрямку.

Після наказу Раїсі жінкам, яких визнають такими, що не дотримуються норм закону, забороняють заходити до державних установ, банків та громадського транспорту.

Нагадаємо, у травні поточного року в Афганістані представники ультрарадикального ісламістського руху “Талібан” зобов’язали жінок-телеведучих прикривати обличчя під час ефіру. Якщо жінки не будуть дотримуватися нових правил, їх можуть звільнити з роботи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter