Влада Харкова у відновленні Держпрому розраховує на підтримку ЮНЕСКО

Дата: 30 Жовтня 2024
A+ A- Підписатися

Міська влада Харкова сподівається на підтримку ЮНЕСКО в питанні відновлення Держпрому, пошкодженого внаслідок одного з російських обстрілів. 

Про це розповіли в Харківській міськраді. 

Будівля Держпрому до російського обстрілу. Фото: travels.in.ua

Держпром (Будинок Державної промисловості) – один із символів Харкова, збудований 1928 року в центрі міста. Будівлю вважають однією з найвідоміших у світі в стилі конструктивізму та першим хмарочосом у СРСР. 

У 2017 році Держпром висунули як кандидата до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО, а у 2018-му визнали пам’яткою архітектури національного значення. Торік будівлю внесли до списку об’єктів для посиленого захисту ЮНЕСКО, тож її пошкодження росіянами є порушенням Гаазької конвенції 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту та протоколу, ухваленого до документа в 1999 році.

Пряме влучення російського снаряда 28 жовтня повністю знищило одну зі стін будівлі та перекриття над третім поверхом. Влучання припало на під’їзд, де розташували господарський суд, а боєприпас влетів прямо в кабінет одного із суддів, як розповідав Суспільному керівник поліції Харківщини Володимир Тимошко.

Фото: ХМВА

Міська влада розраховує на фінансову підтримку ЮНЕСКО під час відновлення Держпрому. Посадовці поки не озвучували оцінок щодо вартості такого відновлення. На місці, як розповідав мер міста Ігор Терехов, працюють фахівці. 

Росіяни вже обстрілювали Держпром під час повномасштабного вторгнення, але тоді в будівлі лише вибило вікна. 

Нагадаємо, що до кінця поточного року українське кобзарство можуть визнати нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО. 

Окупація і війна завдали незліченної шкоди українським культурним голосам, але, як кажуть експерти, вони виявляють неабияку стійкість. 

ZMINA розповідала, як мистецтво під час війни відтворює реальність та допомагає виживати, а також як злочини проти нематеріальної культурної спадщини можуть допомогти довести злочин геноциду проти українців

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter