Вища рада правосуддя “покарала” суддю, яка переслідувала Автомайдан, підвищенням кваліфікації

Дата: 04 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив адвокат “Автомайдану” Роман Маселко.  

Світлана Богінкевич продовжить отримувати заробітну плату

За його словами, 31 березня Перша дисциплінарна палата ВРП вирішила застосувати дисциплінарне стягнення у вигляді подання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя на 2 місяці з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу. Окрім того, у ВРП вирішили направити суддю до Національної школи суддів України, аби та пройшла курс з підвищення кваліфікації з подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності здійснювати правосуддя. 

Роман Маселко зауважує, що таким чином Вища рада правосуддя “встановила грубі порушення з боку судді, але замість того, щоб звільнити її, направляє повчитись до Школи суддів”. При цьому весь цей час Світлана Богінкевіч отримуватиме заробітну плату, лише без надбавок, обурюється адвокат “Автомайдану”.

“Суддя Богінкевич розглянула 3 справи щодо водіїв, які у грудні 2013 року їздили до Межигір’я, і усіх  позбавила прав керування, без будь-якого доказу їх вини. Один з водіїв взагалі не їхав там, де він начебто щось порушив”, – пише Роман Маселко. 

Він переконаний, ВРП “вперто ігнорує факти, що судді виносили такі рішення не через брак кваліфікації, а під тиском і за вказівкою адміністрації президента”.

“ВРП покриває ці факти і вперто переконує, що це “просто судді були неграмотні”, отже, хоче зберегти можливість влади впливати на суддів”, – вважає він.  

Нагадаємо, 24 березня Вища рада правосуддя відмовилась звільняти суддю Печерського райсуду Києва Віктора Кицюка через закінчення строків давності. Суддя підтвердив, що його рідна сестра була помічницей голови Печерського райсуду Інни Отрош. Вона мала повноваження здійснювати авторозподіл справ. Слідчі встановили, що в автоматизовану систему було здійснене втручання. За словами Романа Маселка, усі справи Автомайдану у цьому суді розглядались суддями Віктором Кицюком та Оксаною Царевич

Суддя Октябрського райсуду Полтави Лариса Гольник закликала суддівську спільноту до самооновлення, дослухаючись до обґрунтованих претензій громадськості та журналістів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter