Вилучення статті, що декриміналізує дисциплінарні проступки ув’язнених, треба ще обміркувати – МВС

Дата: 19 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Питання вилучення з Кримінального кодексу статті 391 потребує детальнішого вивчення за участю фахівців усіх зацікавлених державних органів і представників Верховного Суду.

Таку позицію озвучили МВС України та Нацполіція за дорученням керівництва Міністерства внутрішніх справ опрацювати звернення Центру інформації про права людини.

“Вирішення питання декриміналізації ст. 391 Кримінального кодексу, як і будь-якої іншої норми, потребує більш детального вивчення за участю фахівців усіх зацікавлених державних органів та представників Верховного Суду, в частині ефективності та обґрунтованості її застосування на практиці, з урахуванням аналізу судової практики щодо розгляду кримінальних проваджень указаної категорії злочинів”, – йдеться у відповіді начальника Управління взаємодії з Нацполіцією Олександра Соколовського.  

Силовики вказують, хоч Конституційний Суд і визнав неконституційним обов’язок слідчих Державної кримінально-виконавчої служби розслідувати злочини в місцях несвободи, але водночас формування та реалізація політики виконання кримінальних покарань і пробації лежить на Міністерстві юстиції України.

Нагадаємо, раніше українські правозахисники різко розкритикували існування в Кримінальному кодексі ст. 391. Харківська правозахисна група та “Реанімаційний пакет реформ” наголошують на непропорційності покарання, яке може призвести до негативних рішень Європейського суду з прав людини проти України. Вони закликали народних депутатів проголосувати законопроект №9228, який має виправити недолік законодавства. 

За словами авторів законопроекту, документ має на меті припинити масові зловживання з боку адміністрацій в’язниць і практики необґрунтованої кримінальної репресії засуджених, а також погодити роботу національної пенітенціарної системи зі стандартами Ради Європи й вимогами демократичного співтовариства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три роки тюрми за неприбрану кімнату, або Чому потрібно скасувати ст. 391 Кримінального кодексу? (інфографіка) 

Генеральна прокуратура України не підтримала законопроекту. У відомстві вважають, що декриміналізація злісної непокори адміністрації в’язниць призведе до повної дестабілізації там правопорядку.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: