Військові та активісти відмовляються від медалі УПЦ КП через гомофобію церкви

Дата: 27 Лютого 2024
A+ A- Підписатися

Щонайменше четверо людей, які отримали медаль “За жертовність і любов до України” від імені очільника УПЦ КП Філарета, відмовилися від нагороди на знак підтримки військового Віктора Пилипенка. Представники церкви забрали відзнаку в Пилипенка, бо він є відкритим геєм, тож, на їхню думку, “пропагандує гріховну ідеологію та заперечує існування Бога”. 

ZMINA розповідає, що відомо. 

Фото: фейсбук-сторінка Павла Шатохіна

Від медалі відмовилися військові Ілля Коротенко й Іван Гаврилко, а також волонтери Павло Шатохін, Наталія Соловйова та Олена Коломійчук

Усіх їх відзначили в різні часи, наприклад волонтерка Соловйова отримала медаль після Євромайдану. За її словами, відбирати нагороду в Пилипенка було гидко та неприпустимо. 

Ті, хто повертає відзнаки, наголошують, що не є ЛГБТ-людьми, а роблять це через несправедливість із боку церкви. 

“Я старший матрос Іван Володимирович Гаврилко. Я зовсім не належу до руху ЛГБТ. Проте я повертаю вашу ср*ну біжутерію вам, якщо ви не поважаєте справжню людську жертовність. Ви мало чим відрізняєтеся від московського патріархату, який благословляє війну. Я християнин, я вас не розумію”, – написав військовий. 

В об’єднанні ЛГБТ-військових, головою якого є Пилипенко, вже відреагували на вчинки побратимів та активістів. В організації висловили думку, що УПЦ КП “має перестати жити в Середньовіччі, переслідувати ЛГБТ, притісняти жінок”.

“Бо вона (церква. – Ред.) вже не буде відображати реальні погляди українського суспільства, а буде співзвучною з московським патріархатом, що вже не відповідає національним інтересам”, – додали там. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter