Військові РФ убили двох мирних жителів Бахмута, ще чотирьох поранили
У Бахмуті Донецької області російські окупанти вбили двох мирних жителів та чотирьох поранили.
Про це повідомляє голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
“За 4 липня росіяни вбили двох мирних жителів Донеччини – у Бахмуті. Ще чотири людини дістали поранення”, – написав він.
Від початку вторгнення росіян в Україну внаслідок обстрілів та бомбардувань на Донеччині загинули 565 мирних людей, поранено ще 1473. Наразі невідома кількість жертв росіян у Маріуполі та Волновасі.
“На Донеччині немає жодного безпечного місця, де не було б обстрілів. Вночі обстріляли Краматорськ, повідомимо про це згодом. Авіаудари по Авдіївці завдаються постійно, по цивільній інфраструктурі – багатоквартирних квартирах та приватному сектору”, – розповів Кириленко в ефірі телемарафону.
Він також зазначив, що за останню добу російські окупанти обстріляли Красногорівку, Авдіївку і промзону та Торецьк. Слов’янськ та Краматорськ є основною лінією зіткнення.
“Головна мета зараз – зупинити ворога, щоб він втратив можливість подальших рухів та наступальні властивості. У подальшому з фаховістю ЗСУ ми будемо переходити до деокупації територій”, – підсумував він.
Напередодні, 3 липня, росіяни вбили дев’ять мирних жителів Донеччини: шістьох у Слов’янську та по одному в Авдіївці, Бахмуті та Зайцевому. Серед загиблих – двоє дітей. Ще 25 людей дістали поранення.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Фотографія обкладинки: Павло Кириленко