Військові РФ обстріляли село під Харковом фосфорними боєприпасами
Російські війська обстріляли село Безруки Дергачівської громади на Харківщині. Крім артилерії, окупанти застосували запалювальні боєприпаси, унаслідок цього згоріло щонайменше 16 будинків.
Про це “Суспільному” повідомив голова Дергачівської громади В’ячеслав Задоренко.
“Ворог протягом трьох днів завдає інтенсивних обстрілів. Б’є і з мінометів, і з артилерії, але вчора вночі застосував фосфорні заряди, які випалюють, на жаль, будинки, знищують інфраструктуру. Загальна кількість будинків, які згоріли, за інформацією відповідних служб, 16, вони зазнали великих руйнувань”, – сказав Задоренко.
Біля одного з будинків господарі склали матеріали для відбудови, розказав Задоренко.
“Ми бачимо на одному з подвір’їв, що жили люди, готувалися відновлювати своє житло, планували своє життя, але ворог зруйнував усі плани, цинічно обстрілявши їх фосфорними бомбами”, – зазначив голова громади.
Село Безруки – одне з сіл на Харківщині, куди на початку вторгнення заходили російські окупанти й обстрілювали інші населені пункти. У селі були загиблі серед жителів та руйнування від обстрілів.
За минулу добу у Харківській області внаслідок обстрілів з боку російських військ у Чугуївському районі загинула 45-річна жінка, ще одна зазнала поранень. В Ізюмському районі поранений чоловік.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.