Військова хунта в М’янмі змушує батьків зрікатися дітей, які виступили проти перевороту

Дата: 08 Лютого 2022
A+ A- Підписатися

Протягом останніх трьох місяців щодня в середньому шість або сім сімей у М’янмі публікують повідомлення в державних газетах країни про розрив зв’язків із синами, дочками, племінницями, племінниками та онуками, які публічно виступають проти військової хунти, що захопила владу в країні на початку минулого року. 

Про це повідомляє Reuters.

Фото: AFP

Трохи більш ніж рік тому сотні тисяч людей у ​​М’янмі, серед яких було чимало молоді, вийшли на вулиці, щоб протестувати проти перевороту військових. Ті усунули від влади цивільне керівництво країни на чолі з Аун Сан Су Чжі, арештували її та президента Він М’їна й оголосили надзвичайний стан. 

Після насильницького розгону демонстрацій армією деякі протестувальники втекли за кордон або приєдналися до “Сил народної оборони” – збройних груп у віддалених частинах країни, пов’язаних з поваленим цивільним урядом. 

Повідомлення про відмову батьків від дітей, незгодних з владою військових, почали масового з’являтися в місцевій пресі торік у листопаді. Нині журналісти налічили щонайменше 570 таких оголошень. Їхня публікація відбувалася на тлі заяв військових про арешти опонентів і переслідування людей, які дають притулок протестувальникам. 

Одним з тих, кого зреклися батьки, став 26-річний Лін Лін Бо Бо, колишній продавець автомобілів, який приєднався до повстанців. Нині він перебуває в тайському прикордонному містечку. 

“Ми заявляємо, що відмовилися від Лін Лін Бо Бо, тому що він ніколи не слухав волі своїх батьків”, – йдеться в повідомленні, опублікованому його батьками, Сан Віном і Тін Тін Со, у державній газеті.

Плакат із зображеннями людей, убитих хунтою М’янми. Фото: Soe Zeya Tun / Reuters

Хлопець розповів, що до його батьків напередодні публікації приходили військові. Самі вони відмовилися від коментарів журналістам. 

Відмовилися коментувати ситуацію й військові, однак ще в листопаді їхній речник Зау Мін Тун сказав, що людей, які робили подібні заяви в газетах, все ще можуть звинуватити в низці злочинів, якщо виявиться, що вони підтримують опозицію.

Практика публічної відмови від членів сім’ї має давню історію в культурі М’янми та широко застосовувалася, наприклад, під час заворушень у 2007-му і наприкінці 1980-х років. Однак наразі, як зазначають правозахисники, її застосовують активніше, ніж у минулому. 

Нагадаємо, що цьогоріч скинуту військовими лідерку М’янми та лауреатку Нобелівської премії миру Аун Сан Су Чжі вже вдруге засудили до чотирьох років в’язниці.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter