У Раді зареєстрували законопроєкт про відстрочення від мобілізації для тих, хто надав житло ВПО

Дата: 17 Вересня 2025
A+ A- Підписатися

У Верховній Раді зареєстрували законодавчу ініціативу, за якою пропонують давати відстрочення від військової служби тим військовозобов’язаним, які надали безоплатне житло щонайменше двом внутрішньо переміщеним особам (ВПО).

Про це йдеться в картці законопроєкту № 14037.

Документ подав депутат від “Слуги народу” Георгій Мазурашу. Станом на 16 вересня законопроєкт надано для ознайомлення профільного комітету.

Цей проєкт пропонує зміни до статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Стаття 23 – про відстрочення від призову на військову службу під час мобілізації.

Депутат пропонує доповнити закон нормою про те, що призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають військовозобов’язані, які надають наявне житло безоплатно для постійного або тимчасового проживання двом або більшій кількості громадян України, які мають статус ВПО. Цей факт переселенці мають підтверджувати щомісяця за затвердженими Кабміном правилами.

У пояснювальній записці до законопроєкту наголошується, що в Україні станом на червень 2025 року, за даними з відкритих джерел, офіційно зареєстровано 4,59 млн ВПО.

“Близько 50% переселенців мають труднощі з житлом. Держава забезпечує тимчасовим житлом лише мізерну кількість ВПО. Станом на середину 2025 року було доступно лише 75 тисяч місць, а потреби, зрозуміло, на порядки більші. Ще складніша ситуація з будівництвом нового житла для ВПО, зі зрозумілих причин”, – додає законотворець.

Нагадаємо, в лютому цього року колишні цивільні бранці отримали право на відстрочення від мобілізації. Також військові мають право звільнятися зі служби під час воєнного стану, якщо хтось із їхніх рідних загинув чи зник безвісти. Також таке право мають брати й сестри загиблих та безвісти зниклих. 

У травні 2025-го Сухопутні війська ЗСУ також уточнювали, що ретельніше контролюватимуть призов та призначення на тилові посади, щоб завдяки мобілізації до війська люди не уникали відповідальності за злочини в суді.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter