Відмова Польщі затримати Нетаньягу за ордером МКС: у суді нагадали, що держави-учасниці не мають такого права

Дата: 10 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Держави–учасниці Римського статуту не можуть в односторонньому порядку визначати обґрунтованість правових рішень, винесених Міжнародним кримінальним судом. 

Про це сказав речник МКС Фаді ель-Абдалла у коментарі “Укрінформу”. 

Беньямін Нетаньягу. Фото: Reuven Kastro/POOL

Таким чином у суді відреагували на відмову Польщі арештувати за ордером МКС прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу. Високопосадовець зібрався приїхати до країни на 80-ту річницю звільнення нацистського концтабору “Аушвіц”. 

Польський уряд ухвалив спеціальну резолюцію, в якій гарантував безпеку Нетаньягу. У документі мовиться, що приїзд ізраїльського прем’єра розглядають як “частину вшанування єврейської нації, мільйони дочок і синів якої стали жертвами Голокосту, вчиненого Третім Рейхом”

“Держави не можуть в односторонньому порядку визначати обґрунтованість правових рішень Суду. Як зазначено в статті 119 Статуту, “будь-яка суперечка, що стосується судових функцій Суду, вирішується за рішенням Суду”, – прокоментував рішення польського уряду речник МКС. 

Це не вперше, коли країни–учасниці Римського статуту відмовляють арештувати за ордером МКС підозрюваних. Торік влада Монголії відмовилась арештувати російського керманича Путіна, якого суд підозрює у депортаціях українських дітей. Згодом МКС офіційно підтвердив, що такими діями монгольська влада порушила свої міжнародні зобов’язання як учасниця Римського статуту. 

Міжнародні правозахисні організації, які закликали тоді до арешту Путіна, звертали увагу, що його поїздку слід розглядати як частину стратегічних зусиль, спрямованих на підрив роботи МКС. 

Нагадаємо, що торік прокуратура Нідерландів відкрила кримінальну справу про ймовірне втручання Ізраїлю в діяльність МКС. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter