Від рук російських військових в районі Бучі загинули 1137 цивільних українців
Під час тимчасової окупації Київської області військовослужбовці РФ вбили 1137 мирних мешканців у районі Бучі, безпосередньо у самому місті від рук російських окупантів загинула 461 людина.
Про це повідомляє пресслужба МВС.
Правоохоронці вже встановили частину військовослужбовців РФ, які катували та вбивали мешканців Бучі та навколишніх населених пунктів, кільком з них оголосили підозри. Наразі встановлюють особи інших окупантів з цих підрозділів.
“Всього на місці цього поховання перебувало 116 тіл. Більшість – чоловіки. Частина загиблих мали кульові поранення, мінно-вибухові ушкодження, і частина тіл, які згоріли. Всього по району Бучі загинуло 1137 осіб, безпосередньо у місті Буча – 461 людина“, – повідомив Голова Нацполіції Ігор Клименко.
Він разом із Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Бріджит Брінк відвідали місця масового захоронення вбитих окупантами мирних мешканців і катівню в Бучі.
Серед загиблих у братській могилі правоохоронці виявили тіло вбитого поліцейського, який займався евакуацією мирних мешканців з Бучі.
“Найголовніше – на сьогодні ми встановили підрозділи, які перебували на території району та міста Бучі: шість батальйонних тактичних груп десантних сил РФ та одна механізована бригада. Зараз встановлюємо прізвища всіх військовослужбовців. Частину ми вже встановили. 13 підозр уже підготовили: два чоловіки – військовослужбовці Росгвардії, 11 – військовослужбовці збройних сил РФ. 10 проєктів підозр передали в Офіс Генерального прокурора“, – зазначив Клименко.
Своєю чергою, Бріджит Брінк зазначила, що Сполучені Штати Америки продовжать підтримувати Нацполіцію у процесі документування російських воєнних злочинів на території України.
Раніше повідомлялося, що українські правоохоронці ідентифікували заступника командира бойової машини ЗС Росії, причетного до вбивства мирного жителя та імітації страти цивільних під час тимчасової окупації села Гавронщина на Київщині.
За даними генпрокурора, зловмисником виявився 21-річний уродженець Бурятії, заступник командира бойової машини – навідник-оператор 37 мотострілецької бригади 36 загальновійськової армії Надбіт Дабаєв.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Фото обкладинки: Sergei SUPINSKY / AFP