Від початку повномасштабної війни за кордон для лікування та реабілітації евакуювали майже 4 тисячі українців
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну за кордон на лікування та реабілітацію вдалось евакуювати майже 4 тисячі українських пацієнтів.
Про це розповіли в уряді.
Евакуації проводять спільно з Єврокомісією за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я, уряду Польщі, благодійників з “Лікарів без кордонів” та інших міжнародних партнерів.
Переважну більшість пацієнтів евакуюють через польський евакохаб.
“Це пацієнти з важкими бойовими пораненнями та опіками, хронічними захворюваннями та новоутвореннями, що потребують спеціалізованого лікування та подальшої реабілітаційної допомоги. Ми вдячні партнерам за увагу до здоров’я українців та відкриті до подальших ідей і проєктів”, – каже перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.
Українські посадовці подають запити на евакуацію та отримують пропозиції від різних країн – членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони. Далі МОЗ контактує з клінікою та узгоджує етапи й маршрути безпечного медичного транспортування.
Весь процес проходить через систему екстреного реагування ЄС, коли в одній із країн Союзу для лікування і реабілітації українців оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку. Транспортування та лікування є безоплатними, бо всі видатки взяли на себе уряди країн-партнерів, що приймають пацієнтів.
Підготовка пацієнта зазвичай триває від трьох-чотирьох днів до двох тижнів.
В українському уряді кажуть, що досвід медичної евакуації в Україні є першим за такими масштабами у світі.
Нагадаємо, що в Одесі діагностику головного мозку проводять із залученням штучного інтелекту.