Від початку повномасштабної війни в Україні загинули майже дві тисячі цивільних – ООН

Дата: 16 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну загинули щонайменше 1982 мирних жителів.

Такі дані станом на 15 квітня опублікували в Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини.

Найбільше убитих зафіксовано у Донецькій та Луганській областях – 716 мирних жителів.

Серед загиблих – 511 чоловіків, 323 жінки, 34 дівчинки та 56 хлопчиків, а також 72 дитини та 986 дорослих, стать яких поки що невідома.

2651 цивільний громадянин отримав поранення.

Найбільше жертв серед мирного населення спричинили обстріли із важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, ракетні та авіаційні удари.

УВКПЛ вважає, що фактичні цифри значно вищі. Зазначається, що отримання інформації з деяких місць, де велися інтенсивні бойові дії, затримується, а багато повідомлень все ще чекають на підтвердження. Це стосується, наприклад, Маріуполя, Ізюма, Попасної та Бородянки.

Раніше ZMINA повідомляла, що станом на 14 квітня внаслідок російського вторгнення в Україну загинули 197 дітей, а ще понад 351 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter