Від початку повномасштабної війни Росія випустила по Дніпропетровщині понад 170 ракет
Від початку повномасштабного вторгнення російські військові випустили по території Дніпропетровської області понад 170 ракет.
Про це під час брифінгу розповів голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук, повідомляє місцевий телеканал D1.
Росіяни щодня обстрілюють з артилерії регіон, а особливо потерпає Криворізький район. Цього тижня там ворожими ракетами пошкоджені півтора десятка будівель, серед яких навчальні заклади.
“Здебільшого ці об’єкти розташовані в Криворізькому районі. Після початку жнив російські війська неодноразово обстрілювали поля області, чим свідомо створили загрозу продовольчій безпеці не лише для нашої держави, а й для інших країн світу”, — каже Лукашук.
Пошкодження, яких зазнає інфраструктура, швидко ліквідують комунальники та рятувальники, зокрема, відновлюють лінії електропостачання, привозять питну та технічну воду, а також проводять розмінування.
На брифінгу Лукашук розповів й про те, що нині в Дніпропетровській області офіційно зареєстровано 284 тисячі переселенців, що є найбільшим показником серед регіонів України. Всього за тиждень туди прибуло близько чотирьох тисяч людей.
При цьому область є лідеркою за кількістю працевлаштованих переселенців-медиків, а саме 460.
Нагадаємо, що загалом Росія випустила по Україні вже понад 2,5 тисячі ракет, щонайменше шість сотень з яких – з території Білорусі.
Лише за один день у червні Росія випустила по території України 45 ракет.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.