Ветеранка Ольга Бенда, яка має ампутацію ноги, пробігла півмарафон у Лісабоні заради імплантів для поранених військових

Дата: 31 Жовтня 2025
A+ A- Підписатися

Ветеранка війни та ампутантка Ольга Бенда взяла участь у Лісабонському півмарафоні, подолавши дистанцію 8 км, щоб зібрати кошти на щелепно-лицьові імпланти для поранених українських військових.

Про це повідомляє Київська обласна військова адміністрація.

Фото: Київська обласна військова адміністрація

Ольга Бенда є капітанкою національної жіночої збірної з ампфутболу, координаторкою соціального проєкту “Активні парки” на Київщині, амбасадоркою Українського ветеранського фонду Мінветеранів та амбасадоркою безбар’єрності Міністерства молоді та спорту України.

“Ми долали дистанцію та несли прапор України, показуючи всьому світу, що сила духу долає будь-які бар’єри. На фініші нас зустрічали українські прапори, обійми, щира підтримка – це було надзвичайно зворушливо й надихало рухатися далі. Як амбасадорка з безбар’єрності, я хочу нагадати, що кожен крок – це рух до світу, де твоє серце каже, що ти можеш! Я бігла не лише за себе, а за всіх нас, хто вірить у простір, де кожен почувається гідно й вільно”, – прокоментувала вона.

Марафон мав благодійну мету: учасники збирали кошти на медичні імпланти для поранених бійців.

Фото: Київська обласна військова адміністрація

Бенда підкреслила, що підтримка українських прапорів і щирі обійми на фініші надихали рухатися далі.

Її діяльність як амбасадорки безбар’єрності відбувається у межах національної кампанії “Безбар’єрність – це коли можеш”, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Проєкт популяризує рівні можливості для всіх та розвиток адаптивного спорту в Україні.

Нагадаємо, що 24 серпня, у День Незалежності України, група українських ветеранів подолала протоку Босфор. Вони пропливли 6,5 км з Азії до Європи разом із 2800 учасниками з різних країн.

Серед спортсменів було двоє ветеранів з ампутованими кінцівками. Вони свідомо не вказували інформації про інвалідність під час реєстрації, щоб пройти дистанцію на рівних умовах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter