Верховний суд Росії підтвердив заборону на діяльність Меджлісу

Дата: 29 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Верховний суд Росії відхилив апеляцію на заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, залишивши рішення про заборону в силі.

 

Про це повідомляє із зали суду кореспондент Радіо Свобода.

Підконтрольний Кремлю старший прокурор Криму Володимир Чухрін на засіданні наполягав на тому, що “діяльність Меджлісу становить загрозу безпеці держави і суспільству”.

Сторона захисту вказувала, що Меджліс не може бути відповідачем, оскільки не є громадською організацією. Як зазначив захист, органи Меджлісу діють на території іншої держави (в Україні), таким чином, неможливо заборонити Меджліс кримськотатарського народу на території, де не діє антиекстремістське законодавство Росії.

Нагадаємо, 29 вересня у залі Верховного суду Росії пройшло засідання у справі “про заборону діяльності громадського об’єднання “Меджліс кримськотатарського народу” в порядку та на підставах, передбачених статтею 9 Федерального Закону від 25.07.2002 року № 1145-ФЗ “Про протидію екстремістської діяльності”.

26 квітня підконтрольний Росії Верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу на території анексованого півострова. Світова спільнота висловила рішучий протест у зв’язку з такими діями російської влади. Захист Меджлісу направив апеляцію до Верховного суду Росії.

МЗС України заявляв про “жорстку реакцію” відомства у разі заборони Меджлісу в Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter