Верховна Рада дозволила пацієнтам оскаржувати примусову психіатричну допомогу
Верховна Рада дозволила особам, які потребують примусової психіатричної допомоги, звертатися із заявою про заміну або припинення застосування судом примусових заходів медичного характеру.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Відповідний законопроект “Про внесення змін до законодавчих актів щодо надання психіатричної допомоги” в другому читанні підтримав 231 народний депутат на пленарному засіданні парламенту у вівторок.
Згідно з цим документом вносяться зміни до Кримінального кодексу, Кримінально-процесуального кодексу, а також до закону “Про психіатричну допомогу”.
Крім того, в законодавстві, яке стосується психіатричного обстеження, визначення діагнозу, а також лікування, в тих випадках, де необхідна згода пацієнта, згода обов’язково має бути письмовою.
Раніше Інтерфакс повідомляв, що Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання психіатричної допомоги наприкінці 2016 року.
У пояснювальній записці до законодавчої ініціативи автори вказували, що норми чинного українського законодавства про надання психіатричної допомоги потребують принципових змін із метою приведення у відповідність з міжнародними нормами і європейською практикою. Зокрема, це стосується положень про обмеження свободи осіб, які мають психічні розлади.
Як повідомлялося раніше, три чверті українців не мають доступу до кваліфікованої допомоги в сфері психічного здоров’я. Проблеми ж із психічним здоров’ям посідають друге місце серед причин інвалідності в Україні.