“Верховний суд Криму” на своє закрите засідання пустив лише пропагандистські ЗМІ

Дата: 09 Лютого 2021
A+ A- Підписатися

Незаконний “Верховний суд Криму” на своє закрите засідання в кримінальній справі проти лідера Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова пустив підконтрольні російському уряду ЗМІ. 

Про це інформує видання “Кримський процес”.  

Усі засідання в цій справі відбуваються в закритому режимі. Попри це під будівлею “суду” зібралися кримські журналісти, чекаючи на інтерв’ю від одного зі свідків обвинувачення – російської сенаторки Ольги Ковітіді. 

Видання повідомляє, що адвокат за призначенням Олександр Осокін публічно не коментує перебігу судового процесу і не анонсує подій, пов’язаних з розглядом цієї справи. Однак, незважаючи на це, представники підконтрольних російському уряду медіа прийшли до будівлі “суду”. За їхніми даними, на “судовому засіданні” мають допитати “сенаторку Ради Федерації” і ексдепутатку кримського парламенту Ольгу Ковітіді. Про цей допит вони дізналися через канали пресслужби “Верховного суду Криму”.

Незважаючи на закритий режим судового процесу, місцеві канали оприлюднили фрагмент судового засідання, пов’язаного з допитом Ольги Ковітіді. З фото іншого ЗМІ випливає, що на судовому засіданні були щонайменше четверо слухачів.

“Отже, минуле засідання не може належати до числа засідань у закритому режимі. До того ж є ознаки вибіркового підходу до питання гласності під час забезпечення цього судового процесу”, – повідомляє “Кримський процес” і доходить висновку, що за підсумками засідання кримські інформаційні ресурси, такі як телеканали “Крим 24”, “Міллет”, інтернет-видання “Новини Криму”, “Аргументи Тижня Крим”, опублікували цю новину необ’єктивно, подавши коментарі тільки свідка звинувачення Ковітіді.

Видання вбачає в коментарях “сенаторки” наміри сформувати певну громадську думку, зокрема й у “суддів”, що розглядають цю справу.

Ольга Ковітіді

У своєму відеозверненні Рефат Чубаров нагадав, що 26 лютого, Меджліс кримськотатарського народу закликав вийти до будівлі Верховної Ради АР Крим, щоб не дати депутатам ухвалити рішення проти територіальної цілісності України.

Він зауважив, що у цей день проросійські політики в Криму, знаючи, що біля будівлі кримського парламенту буде мітинг за територіальну цілісність України, почали звозити до Верховної Ради Криму проросійських активістів з Севастополя та інших населених пунктів. За його словами, серед тих, кого звозили до парламенту, були також російські силовики, які видавали себе за проросійських активістів.

Лідер Меджлісу повідомив, що в той день в залі Верховної Ради АРК було всього 49 депутатів, відповідно до електронного табло. Це означало, що ця цифра не дозволяла відкрити засідання через недостатній кворум. Для ухвалення рішешнь потрібні були 51 депутат.

Після того як Константинов оголосив, що провести засідання неможливо через відсутність кворуму, депутати Верховної Ради АР Крим вийшли до мітингувальників. Також до них вийшла й депутатка від Партії регіонів Ковітіді, яка тоді підтримувала Єдність України.

“Виступав Аксенов як депутат Верховної Ради АР Крим, виступав я як голова Меджлісу, виступав Сенченко, виступали інші колеги. На цій імпровізованій президії, зрозуміло, була і Ковітіді. І вона увесь час схвально кивала промовам всіх доповідачів. А вони говорили, що Крим – це Україна. Про це говорив Аксенов, про це говорили всі ми”, – розповів Чубаров. Він вважає появу Ковітіді у “суді” “спробою замести свої сліди”

“Ковітіді абсолютно підтримала мої пропозиції, пропозиції Андрія Сенченка і Леоніда Пілуцкого. Ковітіді тоді говорила про те, що ніхто навіть думати не може з точки зору будь-яких дій, які можуть привести до сепаратизму, що ніхто не може поставити під сумнів перебування Криму в складі України” – додав Чубаров і додав, що представників Меджлісу задовільнила така відповідь одного з депутатів Партії Регіонів.

Нагадаємо, наприкінці березня 2020 року “Слідком Росії” в Криму заочно висунув обвинувачення голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову. Кримінальні справи порушено за ч. 1 ст. 212 (“організація масових заворушень”), ч. 2 ст. 280.1, ч. 1 ст. 280.1 КК Росії (“публічні заклики до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії”).

За версією слідства, 25 лютого 2014 року Чубаров, знаючи про позачергове засідання сесії депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, де планувалося розглянути питання про звіт республіканського уряду, для зриву засідання доручив своєму заступникові Ахтему Чийгозу організувати масові заворушення біля будівлі Верховної Ради й особисто керувати прихильниками Меджлісу, які брали в них участь.

“Слідчий” Магомед Магомедов відвів Миколу Полозова від участі в справі, пославшись на “конфлікт інтересів.

Лідери кримськотатарського народу пов’язують порушені справи з акцією “Світ – проти насильства та окупації. Марш гідності”. Акція має на меті “сприяння міжнародним організаціям, включно з ООНОБСЄЄСРадою Європи та іншими, в реалізації іміджу ухвалених рішень на підтримку суверенітету, незалежності, єдності й територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах”.

Вони розцінюють такі дії Москви як сигнал усім, хто в будь-якій формі протистояв, протистоїть і протистоятиме російській агресії та боротиметься за відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова назвала цю справу незаконною і “ще одним з різновидів репресій проти корінного народу Криму”.

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила провадження через кримінальну справу, яку порушили російські слідчі щодо Чубарова.

Через коронавірусну інфекцію Меджліс переніс акцію “Світ – проти насильства та окупації. Марш гідності” на пізніший час з урахуванням епідеміологічної ситуації в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: