Верховна Рада ухвалила закон про загальновійськову підготовку в школах та інших закладах освіти
Верховна Рада підтримала законопроєкт №11092 про вдосконалення системи початкової загальновійськової підготовки, яку проводитимуть в освітніх закладах. За проголосували 297 парламентарів. Зараз одночасно існують допризовна та початкова загальновійськова підготовка, і ці процеси суперечать один одному. Новий законопроєкт усуває цю невідповідність.
Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Роман Грищук.
Так, віднині замість допризовної підготовки запровадять початкову загальновійськову підготовку. Її проводитимуть на третьому рівні повної загальної середньої освіти – у школах (10–11 класи), закладах професійно-технічної, фахової передвищої, вищої освіти тощо.
Тож законопроєкт передбачає такі зміни:
- запроваджується модульна система викладання, коли кожен модуль – окрема важлива тема;
- домедична допомога, цивільний захист, інформаційна безпека;
- прибираються застарілі теми, зокрема стройова підготовка;
- більший акцент на розуміння важливості захисту своєї держави та вивчення нових технологій, які використовуються в сучасній війні;
- можливість залучати ветеранів, а також громадські й ветеранські організації до викладання предмета або окремих модулів.
Початкова загальновійськова підготовка складатиметься з дисципліни “Захист України” та військово-патріотичного виховання.
Нові програми з предмета “Захисту України” наразі розробляються за погодженням з Міністерством оборони.
Як зазначив Грищук, уряд виділив 1,74 мільярда гривень для оновлення навчальних центрів “Захисту України”, закупівлі обладнання, інтерактивних тирів та підвищення кваліфікації вчителів.
Нагадаємо, що в законопроєкті №11092 також ідеться про скасування розподілу в навчанні для хлопців і дівчат на предметі “Захист України”.
“Наразі предмет “Захист України”, що є в шкільній програмі ще з радянських часів, і за радянською традицією до цього предмета застосовано дискримінаційні норми щодо статі та гендеру. 291 народний депутат підтримали усунення дискримінаційних норм щодо навчання хлопчиків і дівчаток захисту України. Їх праву навчатися поводження зі зброєю, тактичній медицині, однаковим програмам по “Захисту України”, – казала нардепка Ірина Геращенко.
У пояснювальній записці законопроєкту йдеться, що його метою є сприяння розвиткові початкової загальновійськової підготовки як основи підготовки громадян України до національного спротиву.