Вбивати українців під час повномасштабного вторгнення Росії допомагає щонайменше два десятки “беркутівців”

Дата: 18 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

Детективи ДБР змогли ідентифікувати вже понад 20 колишніх міліціонерів розформованого спецпідрозділу “Беркут”, які воюють проти України у складі російської армії або як окупаційні “правоохоронні органи”.

Про це розповіли у бюро. 

Фото: Ivan Bandura\Flickr

Понад два десятки ідентифікованих “беркутівців” не є фігурантами кримінального провадження щодо злочинів під час Євромайдану.

Раніше щодо них просто бракувало доказів причетності до злочинів під час Революції гідності.

“На сьогодні слідчі працюють, щоб оголосити установленим особам про підозру у колабораційній діяльності”, – кажуть правоохоронці. 

Ще кілька “беркутівців”, які також воюють проти України, вже є фігурантами спеціального досудового розслідування, яке перебуває на фінальній стадії.

Після втечі у 2014 році частини “беркутівців” російське та білоруське політичне керівництво допомогло їм працевлаштуватись.

Так, в серпні 2019 року, коли тисячі росіян у Москві вийшли на вулиці вимагати проведення чесних та прозорих виборів до Мосміськдуми, серед силовиків, які розганяли мирні акції, помітили екскомандира “Беркуту” Сергія Кусюка. Йому в Україні закидають вбивство 48 євромайданівців та замахи на умисні вбивства 80 активістів. 

Також минулого року у Білорусі розганяти мирні демонстрації допомагали колишні українські силовики: мова йде про Сергія Панасенка, Євгенію ЛисакМиколу ЧерепінаІгоря ЗапалухаСергія ГаврилякаДмитра АнцуповаАнатолія ПримакаСергія Кімінчижі та Миколу Стогорняка.

Нагадаємо, що для п’ятьох колишніх бійців “Беркуту” у справі про розстріл протестувальників на Майдані 2014 року прокурор запросив довічні терміни. Трьох обвинувачених судять заочно.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: