“Вам же не подобається Росія”: під Мелітополем окупанти виганяють людей з будинків – ЗМІ
У селах Мелітопольського району Запорізької області виселяють людей з будинків, підкреслюючи, мовляв, місцевим усе одно не подобається Росія. Водночас туди масово завозять російських військових.
Про це повідомляє РІА Мелітополь з посиланням на розповідь місцевої мешканки.
Мешканка села Бесідівка Мелітопольського району (колишній Приазовський район) надіслала редакції РІА листа з проханням про допомогу.
Як зазначає жінка, у селах, розташованих у південній частині Мелітопольського району, не так уже й багато порожніх будинків. Жити в наметах або окопах росіяни не бажають, тому висувають селянам свої вимоги.
“Вони зайшли і як належить пояснили: хто не бажає жити, а головне, співпрацювати з новою владою (передусім це стосується старост, учителів, працівників сільради…), виселятимуть з будинків. Так і сказали: “Вам же не подобається Росія, у такому разі ви повинні звільнити будинки. Їдьте туди, де вам добре”, – переповіла вона слова окупантів.
Місцева жителька підкреслила, що в її селі таких понад 30 сімей, усі люди шоковані. У багатьох хворі літні батьки – залишити їх вони не можуть, як і господарство та землю.
Як відомо, в тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області росіяни почали видавати повістки місцевим жителям, їх примушують воювати на боці РФ. А в деяких навчальних закладах міста окупанти розмістили свої військові бази.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.