В Україні запрацювала доктрина інформаційної безпеки

Дата: 25 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

Президент України затвердив доктрину інформаційної безпеки. Одна з основних її цілей – протидія “руйнівному інформаційному впливу Російської Федерації в умовах розв’язаної нею гібридної війни”.

Відповідний указ Петра Порошенка оприлюднений на сторінці президента. З дня оприлюднення доктрина набуває чинності. 

Підписавши доктрину, президент ввів в дію рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) “Про доктрину інформаційної безпеки України”.

“…Необхідність прийняття Доктрини інформаційної безпеки України зумовлена виникненням актуальних загроз національній безпеці в інформаційній сфері, а також потребою визначення інноваційних підходів до формування системи захисту та розвитку інформаційного простору в умовах глобалізації та вільного обігу інформації”, – повідомляє прес-служба президента.

У документі йдеться, що доктрина має забезпечити “захист українського суспільства від агресивного впливу деструктивної пропаганди, перш за все з боку Російської Федерації”.

Згідно з документом, Служба безпеки має здійснювати моніторинг спеціальними методами і способами вітчизняних та іноземних засобів масової інформації та мережі Інтернет з метою виявлення загроз національній безпеці України в інформаційній сфері.

Також СБУ здійснюватиме протидію проведенню проти України спеціальних інформаційних операцій, спрямованих на підрив конституційного ладу, порушення суверенітету і територіальної цілісності України, загострення суспільно-політичної та соціально-економічної ситуацій.

В той же час, Міністерство інформаційної політики здійснює моніторинг ЗМІ та загальнодоступних ресурсів вітчизняного сегмента мережі Інтернет з метою виявлення інформації, поширення якої заборонено в Україні. Також воно здійснює моніторинг загроз національним інтересам і національній безпеці в інформаційній сфері.

Також міністерство здійснює організацію кризових комунікацій, зокрема, під час проведення антитерористичної операції та в особливий період, а також вжиття заходів в інформаційній сфері, пов’язаних із запровадженням правових режимів надзвичайного чи воєнного стану.

Крім того, на нього покладено вироблення і впровадження стратегії інформаційного забезпечення процесу звільнення та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Правозахисник Володимир Яворський переконаний, що доктрина інформаційної безпеки не є концепцією вільного ринку ідей та інформації, що “є артеріями демократії та розвитку країни”.

“Закупорювання артерій веде до хвороб та відсталості. І це сумно, бо програмує відсталість країни в усіх сферах: науці, освіті, мистецтві…”, – коментує він на своїй сторінці у мережі Facebook. 

“Держава запланувала встановити технічну можливість блокувати інтернет, як це роблять зовсім не демократичні держави, що реалізує не так багато країн в світі. Мені насправді просто не можливо уявити, щоб подібний документ з’явився в США, тому нам і далеко до них”, – додає він.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: