В Україні почала діяти конвенція, яка криміналізує фальшування ліків

Дата: 03 Січня 2016
A+ A- Підписатися

Як пише Європейська правда, цей міжнародний договір підписали ще в 2011 році. А вступив він в законну силу з 1 січня 2016 року – після того, як його ратифікували перших 5 держав (Україна, Молдова, Угорщина, Іспанія та Гвінея).

Ще 21 держава підписала конвенцію, але не завершила процес ратифікації.

“Медікрім” – перший міжнародно-правовий документ, що зобов’язує держави-учасниці встановити кримінальну відповідальність за виробництво фальсифікованої медичної продукції, постачання, пропозицію про постачання і торгівлю підробленою медичною продукцією.

Також криміналізується фальсифікація відповідних документів, несанкціоноване виготовлення чи постачання медичної продукції та виведення на ринок медичного обладнання, що не відповідає необхідним вимогам (або подібні злочини).

Конвенція є основою для налагодження співпраці на національному та міжнародному рівні в різних адміністративних сегментах. В ній передбачені заходи, спрямовані на координацію зусиль на національному рівні, заходи щодо попередження порушень у державному та приватному секторі, а також заходи щодо захисту прав потерпілих і свідків.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: