В Угорщині протестують проти “закону про рабську працю” та підконтрольних урядові судів

Дата: 17 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

У неділю в Будапешті та інших містах Угорщини демонстранти вийшли на чергову акцію протесту проти судової реформи і нових змін у трудовому кодексі.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Зазначається, що це вже четвертий масовий виступ за тиждень. За приблизними оцінками угорських ЗМІ, кількість демонстрантів перевищила 10 тисяч осіб. До хвилі протестів у Будапешті приєдналися і жителі шести угорських регіонів у містах Сеґед, Дьєр, Дебрецен та інших.

Серед демонстрантів – представники лівих опозиційних партій, студентські організації та громадські активісти, які виступають проти змін, запроваджуваних правим урядом прем’єра Віктора Орбана, а також профспілки.

Повідомляється, що пізно ввечері протестувальники прийшли на вулицю Куніґунди до будівлі Національного громадського телебачення. Представники опозиційних партій оприлюднили п’ять пунктів вимог до уряду країни: скасування закону про підвищення щорічного ліміту понаднормових годин роботи (“закону про рабську працю”), зменшення понаднормових годин правоохоронцям, створення незалежних судів та європейської прокуратури і незалежних мас-медіа.

Як пише Радіо Свобода, упродовж тижня представники уряду так і не зустрілися з протестувальниками. Натомість у випусках теленовин державних каналів повідомляють про акти агресії та “підступи Сороса”, маючи на увазі американського мільярдера родом із Угорщини Джорджа Сороса. Його фонд “Відкрите суспільство” фінансує, зокрема і в Угорщині, інституції та кампанії громадянського суспільства, які не до вподоби нинішній угорській владі. Критики звинувачують уряд Орбана в дедалі більшому авторитаризмі і виході з-під контролю суспільства, уряд натомість звинувачує Сороса у “втручанні у внутрішні справи Угорщини”.

Раніше цього тижня влада провела в парламенті закон про зміни до законодавства про працю, який передбачає збільшення кількості понаднормових годин до 400 на рік. Також були ухвалені закони про створення нових адміністративних судів, які будуть відповідальні перед урядом і вестимуть такі справи, як ті, що стосуються виборчого права, протестів чи корупційних питань. Критики заявляють, що це черговий наступ на демократичні інституції за правління Орбана, який прийшов до влади в Угорщині ще 2010 року.

Нагадаємо, в Угорщині 11 квітня припинили існувати два опозиційні засоби масової інформації – газета Magyar Nemzet (“Угорська нація”) та радіо Lánchíd (“Ланцюговий міст”).

9 квітня партія прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана “Фідес” перемогла на загальнонаціональних виборах, що дало йому можливість утретє поспіль очолити уряд країни. Орбан, 54-літній правопопулістський політик, який очолює уряд найдовше за посткомуністичну історію Угорщини, має сильні євроскептичні погляди, а його кампанія будувалася на антиемігрантській риториці. Лідери партій, що посіли друге і третє місця на виборах, подали у відставку за результатами виборів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: