В США через скандал з Вайнштейном змінюють правила знімання секс-сцен в кіно

Дата: 21 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Американська асоціація акторів “Equity” після появи руху проти сексуальних домагань #MeToo випустила перелік правил для симуляції сексу в кіно і театрі.

Як повідомляє The Sun, асоціація пропонує продюсерам наймати на роботу “директора по інтиму”, який би захищав акторів на знімальному майданчику. Крім того, акторів мають заздалегідь попереджати, якщо їм доведеться роздягатися під час прослуховувань.

Нові правила забороняють поцілунки з язиком та обмін слиною, який, на думку членів асоціації, може бути образливим.

Також під час знімання сексуальних сцен актори не повинні бути повністю голими, щоб не торкатися один одного геніталіями. В асоціації пропонують використовувати так звані “патчі скромності”, які закривають геніталії, або спеціальну нижню білизну, яку можна буде прибрати з кадру під час монтажу.

Daily Mail у зв’язку з нововведеннями асоціації акторів пригадує історію створення скандальної “сцени з маслом”, що увійшла до стрічки італійського режисера Бернардо Бертолуччі “Останнє танго в Парижі”. За сюжетом герой Марлона Брандо використовує вершкове масло в якості лубріканта під час сексу з героїнею Марії Шнайдер.

“Сцена з маслом” зі стрічки “Останнє танго в Парижі”

2013 року Бертолуччі зізнався, що ця сцена була справжнім зґвалтуванням і знімали її без згоди 19-річної акторки. В інтерв’ю The Guardian він заявив, що хотів побачити реакцію Шнайдер “як дівчини, а не як акторки”. Шнайдер згодом розповіла, що після знімання відчувала себе приниженою.

“Чесно кажучи, я відчувала себе трохи зґвалтованою, як Марлоном, так і Бертолуччі. Після сцени Марлон навіть не вибачився. На щастя, ми обійшлися одним дублем”, – розповідала вона в інтерв’ю 2007 року.

Нагадаємо, публічно обговорювати тему сексуальних домагань почали після гучного скандалу в Голівуді. В жовтні минулого року акторка Ешлі Джадд повідомила про домагання з боку американського продюсера Гарві Вайнштейна. Пізніше до неї долучилися більше 40 жінок. Окрім харассмента, продюсера також звинуватили в декількох зґвалтуваннях.

В англомовному сегменті інтернету акторка Алісса Мілано запустила флешмоб з гештеґом #MeToo (#ЯТеж), під яким люди розповідали про пережите насильство. Журнал Time назвав жінок і чоловіків, які розповіли про домагання, персонами року.

Американська гільдія продюсерів наприкінці січня випустила список рекомендацій, які допоможуть розпізнати та побороти прояви сексуальних домагань в кіноіндустрії. Посібник передбачає, що всі члени знімальної команди повинні звертати увагу на прояви сексуального харассменту та боротися з ними. До методів боротьби, зокрема, входить призначення юристів, до яких зможуть звертатися потерпілі.

Першою стрічкою, яку зніматимуть за рекомендаціями Американської гільдії продюсерів стане сіквел стрічки “Чудо-Жінка”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter