У Росії житель Астрахані засуджений за недонесення на знайомого

Дата: 06 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

В Астрахані винесено перший в Росії вирок за статтею про недонесення, що входить до так званого пакета Ярової.

Кіровський районний суд Астрахані 6 лютого визнав місцевого жителя Улукбека Гафурова винним у неповідомленні про злочин (ст. 205.6 КК РФ) і засудив до штрафу в 70 тисяч рублів, пише Медуза.

Гафуров знав, що його знайомий пройшов підготовку в таборі бойовиків, а пізніше воював на стороні терористів, але не повідомив про це правоохоронним органам, заявила представниця обласної прокуратури Юлія Світіна.

За інформацією прокуратури регіону, це перший вирок у РФ, винесений за статтею про недонесення.

Знайомий, про якого Гафуров не повідомив правоохоронним органам, – громадянин Киргизії Равшан Акбаров – наприкінці 2016 року був засуджений до 8 років колонії за участь у незаконному збройному формуванні.

Пакет “антитерористичних поправок”, включаючи нову статтю КК про неповідомлення про злочин, був розроблений депутатом Держдуми Іриною Яровою і сенатором Віктором Озеровим. Президент РФ підписав “пакет Ярової” у липні 2016 року.

Як відомо, 13 січня в Чечні порушено першу в Росії кримінальну справу за статтею про недонесення з так званого пакета законів Ярової.

Порушили справу проти Асхаба Хизрієва. Слідство звинувачує чоловіка в неінформуванні правоохоронних органів про наміри його знайомого вступити до лав терористичної організації Ісламська держава. Слідство переконане, що Хизрієв знав про плани друга.

29 червня Рада Федерації схвалила так звані “антитерористичні законопроекти”, які, зокрема, передбачають суттєве розширення повноважень російських силовиків.

Нині за недонесення в Росії будуть ув’язнювати на термін до одного року.

У Росії також посилюється контроль за листуванням: оператори зв’язку і “організатори поширення інформації” повинні півроку зберігати зміст повідомлень користувачів і надавати держорганам засоби для декодування зашифрованого листування.

Крім того, викритим у “схилянні, вербуванні або іншому залученні в організацію масових заворушень” передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter