В російській колонії помер українець, якому не надали медичну допомогу – адвокат

Дата: 09 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

У російській колонії помер українець, якого перевели з виправного закладу окупованого Криму. Він був хворий на гепатит і туберкульоз і йому протягом двох років не надавалась відповідна медична допомога.

Про це у коментарі Громадському радіо повідомив експерт Регіонального центру з прав людини, адвокат Роман Мартиновський.

“Ми встигли від імені померлого звернутись до Європейського суду з прав людини з проханням вжиття термінових заходів відповідно до правила 39 регламенту суду і суд зрештою витребував необхідну інформацію від уряду РФ , але, на жаль, влада Росії не вжила жодних заходів для забезпечення невідкладного лікування і вчора ув’язнений помер”, —  сказав Мартиновський.

За його словами, сьогодні вранці ув’язнені цієї колонії намагались висловити свій протест стосовно умов відбування покарання і ненадання належної медичної допомоги: вони відмовлялись від ранкової перевірки. Більшість з них пояснювало свою поведінку тим, що їм не надається медична допомога.

Мартиновський зауважив, що адміністрація виправних закладів у Росії здебільшого забороняє засудженим тримати медичні документи при собі, мотивуючи це умовами конфіденційності.

“Але це суперечить пункту 64 Стамбульського протоколу, який закріплює принципи ефективного розслідування  та документування катувань і іншого жорстокого поводження. Відсутність таких документів у ув’язнених ускладнює можливість захисту їх прав”, — пояснив адвокат.

Без цих документів людина не може довести, що у неї є якісь захворювання і який у неї на сьогодні стан здоров’я.

За словами Мартиновського, вже подані необхідні заяви до компетентних органів України щодо перевезення тіла померлого на територію України. Ім’я померлого не розголошується, оскільки його рідні поки що не надали на це дозвіл.

Нагадаємо, дипломатичні установи України в Росії заявляли про щонайменше 179 українців, яких етапували в Росію. Однак правозахисники наполягають, що таких засуджених більше тисячі. Остання статистика Міністерства юстиції України говорить про понад 3 тисячі українців в пенітенціарних закладах Криму на початок анексії Криму.

Навесні Мартиновський оприлюднив листа від таких в’язнів про те, що вони хочуть відбувати покарання в Україні.  У випадку ігнорування питання українською владою автори звернення обіцяли заподіяти собі шкоду.

Водночас Міністерство юстиції України заявляло, що засуджених складно повернути в Україну через те, що Україна не визнає анексії Криму. А з боку Росії це є умовою для співпраці, допуску до інформації чи передачі осіб.

В свою чергу Мартиновський критикував МЗС України через те, що українські консульства недостатньо активно відвідують в Росії наших громадян, які хочуть відбувати покарання в Україні. Також Мартиновський вказує на відсутність взаємодії між Генпрокуратурами України та Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter