В Омбудсмена заговорили про реабілітацію постраждалих від сексуального насильства

Дата: 25 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Для України серйозним викликом є відсутність інструментарію реагування на випадки сексуального насильства щодо жінок та дівчат на сході України, де нині триває збройний конфлікт.

Про це заявила представниця Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності Аксана Філіпішина.

“Як і в багатьох інших країнах, в Україні факти сексуального насильства залишаються прихованими. Насамперед, це є наслідком недоступності районів, охоплених військовими діями, а також через “мовчання” постраждалих жінок з огляду на відсутність інформації про органи, до яких можна звернутися за допомогою, через невіру у реальність та ефективність наданої допомоги або страх перед соціальним відчуженням чи помстою”, – пояснює Аксана Філіпішина.

“Почасти, в центрі цього “мовчання” перебуває культура стигматизації жертви, яка існує навколо сексуального насильства, зокрема зґвалтування. Відтак, відсутність документального підтвердження випадків насильства та небажання постраждалих жінок звертатися за допомогою як до державних, так і громадських організацій, не дозволяють відповідати на такі випадки вчасно”, – додає вона.

Представниця Уповноваженого також зауважила, що в Україні немає спеціалізованих заходів або послуг з реабілітації та соціальної інтеграції постраждалих від такого насильства. Більше того, через відсутність спеціалізованого навчання, фахівцям бракує потенціалу працювати з випадками сексуального насильства у зоні конфлікту.

Раніше представники Міжнародної федерації за права людини (FIDH), які активно співпрацюють з Міжнародним кримінальним судом, наголосили, що в Україні замовчуються факти зґвалтувань, вчинені на сході держави.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: