В окупованому Криму оригінальну черепицю Ханського палацу змінюють на підробку

Дата: 10 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Окупаційна влада Бахчисарая замінює на стилізовану підробку черепицю “татарку” ручної роботи, якою викладений дах Ханського палацу.

Про це у Facebook написав екс-глава комітету АР Крим у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Едем Дудаков.

“Ось ця дріб’язкова з відтінком сірого і буро-малинового бутафорська черепиця укладається з 8 квітня на Хан Джамі. Палітра з тисячі відтінків, ручна робота – черепиця “татарка” принесена в жертву цій тьмяній одноманітності”, – написав він.

Тим часом, як повідомляє Крим.Реалії, у Херсоні збирають підписи на підтримку звернення до ЮНЕСКО через загрозу знищення Ханського палацу-музею в Бахчисараї. Після завершення акції підписи передадуть кримським активістам, розповів один з організаторів акції і голова Херсонського міського Меджлісу кримськотатарського народу Ібрагім Сулейманов.

“Нам вдалося на місцевому рівні привернути увагу до проблеми. Для багатьох це виявилося новиною, і ми задоволені, що хоча б таким чином, але жителі Херсона дізнаються про беззаконня окупаційної влади на півострові і переймаються кримськими проблемами”, – зазначив він

Роботи в Ханському палаці, які руйнують історичну пам’ятку, почалися восени 2017 року. На початку січня Харківська правозахисна група звернула увагу на “реконструкцію” Ханського палацу в Бахчисараї.

У лютому 2018 року колишня керівниця Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова направила позов до суду з вимогою зупинити “варварську реконструкцію” Ханського палацу. Проте Залізничний райсуд Сімферополя відмовив їй, мотивуючи своє рішення тим, що дії будівельної компанії “Кірамет” жодним чином не зачіпають її права, свободи та інтереси.

У березні в ЮНЕСКО заявили, що окупаційна влада Криму допускає грубі порушення у сфері захисту культурної спадщини півострова, зокрема проводячи “реставраційні роботи” на території Ханського палацу в Бахчисараї.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter