В Європейський суд поскаржились на приховування автобіографій лідерів партій

Дата: 17 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Інститут Медіа Права надіслав заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), у якій просить визнати ненадання автобіографій лідерів політичних партій у відповідь на запит громадської організації порушенням права на свободу вираження поглядів.

Про це йдеться на сторінці Інституту.

У листопаді 2014 року Інститут Медіа Права звернувся до Центральної виборчої комісії (ЦВК) із проханням надати копії автобіографій очільників виборчих списків 6 політичних партій, які перемогли на виборах до Верховної Ради у 2014 році, а саме Віталія Кличка, Юлії Тимошенко, Олега Ляшка, Арсенія Яценюка, Ганни Гопко та Юрія Бойка. Комісія відмовилась надати документи, посилаючись на конфіденційність відомостей.

“У нас є одне головне пояснення, чому ЦВК не виконала закон – ЦВК Януковича-Азарова, яка продовжила виконувати свої функції, попри закінчення встановленого строку повноважень, не здатна ухвалювати демократичні рішення в інтересах громадян”, – каже директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко.

“Позиція ЦВК не відповідає законодавству, – зазначила юристка Інституту Медіа Права Віта Володовська. – Закон про вибори народних депутатів чітко передбачає, що інформація, яка міститься у документах, поданих кандидатами для реєстрації (а це в тому числі і автобіографії), є відкритою”.

Проте національні суди усіх інстанцій, до яких було оскаржено рішення ЦВК, також відмовили у задоволенні вимог щодо розкриття інформації з автобіографій політиків.

“Від самого початку ми розуміли, що судова практика у подібних справах, які розглядались адміністративними судами раніше, свідчить, що рішення може бути не нашу користь, – зазначає Тарас Шевченко. – Але ми були готові пройти всі інстанції і вимагати у Європейському суді захисту права громадян знати, кого вони обирають до парламенту”.

Якщо ЄСПЛ визнає заяву прийнятною, справа буде розглянута по суті протягом кількох років.

Як повідомлялось раніше, Україна є лідером за кількістю поданих до ЄСПЛ справ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: