В Єгипті через урядову цензуру скасували показ української стрічки “Бачення метелика”
На Каїрському міжнародному кінофестивалі скасували показ фільму “Бачення метелика” про аеророзвідницю на українському фронті через урядову цензуру.
Про це заявили команда та продюсерка фільму, пише “Детектор медіа”.
Як уточнив журналістам режисер картини Максим Наконечний, для показу був потрібен державний дозвіл. Але він від представників Єгипту не надійшов.
“Не знаємо, що, мабуть, не сподобалося чиновникам: сильний жіночий характер чи “чутливий зміст”. Але ми точно знаємо, що цензура – це те, чого не повинно існувати”, – заявили українські кінематографісти.
Вони наголосили на тому, що свобода слова – одна з тих цінностей, за яку зараз борються українці, й шкода, що ця битва продовжується і в мистецтві.
Українські митці рішуче засудили вияви цензури та висловили співчуття команді кінофестивалю, яка змушена працювати в таких умовах.
Продюсерка фільму Дарія Бассель порівняла те, що сталося, із ситуацією з Довженко-Центром.
“Жоден фільм буде не потрібен у країні, де влада тотально контролює вашу волю”, — написала вона на своїй сторінці у фейсбуку.
У фільмі “Бачення метелика” розповідається історія аеророзвідниці Лілі, яка після звільнення з полону намагається повернутися до мирного життя в Україні. За описом кінострічки, це “жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою”.
Головні ролі зіграли актори театру та кіно Ріта Бурковська (кінодебют відбувся у фільмі Мантаса Кведаравічюса “Парфенон”) та Любомир Валівоць (актор Київського академічного театру юного глядача на Липках).
Серед акторського складу є відома драматургиня та режисерка Наталка Ворожбит і актор та волонтер Мирослав Гай. У фільмі також зіграли непрофесійні актори: реальні лікарі, військові, зокрема колишні полонені.
Співсценаристкою стрічки стала відома українська мисткиня Ірина Цілик. Світова прем’єра фільму відбулася в конкурсній програмі “Особливий погляд” Каннського міжнародного кінофестивалю. Фокус цієї категорії – фільми, які виділяються оригінальною ідеєю й естетикою та матимуть сильний вплив на розвиток кіномистецтва.
Каїрський міжнародний кінофестиваль – перший міжнародний захід такого плану на Близькому Сході і єдиний кінофорум, визнаний Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів.